חשש מהחלטות הממשלה על הגיור ומתווה הכותל

היחסים עם יהדות ארצות הברית עולים על שרטון?

המדינה הודיעה לבג"ץ כי לא תחזור בה מהקפאת מתווה הכותל.

שבעה סנאטורים יהודים מהמפלגה הדמוקרטית שלחו מכתב לראש הממשלה והביעו חשש בשל החלטות הממשלה בנושא הגיור ומתווה הכותל: "הן פוגעות בשוויון בין הזרמים הלא-אורתודכסיים ביהדות. אנו קוראים לך לא להרחיק ציונים מחויבים"

על רקע הדברים, הרב ד"ר דניאל הרטמן, נשיא מכון שלום הרטמן, העוסק בחיזוק הקשר עם יהודי צפון אמריקה, מגיב: "החלטת הממשלה להקפיא את מתווה הכותל היא סטירת לחי בפניה של יהדות צפון אמריקה. מדובר בהתנגשות אינטרסים, והממשלה העדיפה את האינטרס הישראלי על פני זה של יהדות העולם, לה תרומה מכרעת לחברה הישראלית. לפני אלפיים שנה הזהירו אותנו החכמים באמירה: 'ירושלים חרבה בשל שנאת חינם'. ההיסטוריה, לצערנו, חוזרת על עצמה. מצער שהשנאה, הזלזול והיעדר הכבוד שלנו כלפי אחרים לעולם אינם נתפסים בעינינו כ"שנאת חינם".

הרב הרטמן מוסיף: "ישראל זקוקה לרחבה שלישית בכותל כי כל סיבת קיומה היא היותה מולדת לעם היהודי – בה יכולים כל היהודים לחוש בבית. אנו זקוקים לרחבה שלישית בכותל כדי שיהודים המחויבים לשוויונות, דתיים, מסורתיים וחילוניים כאחד, יוכלו להתפלל ולחגוג לפי צו מצפונם. מקום שבו היהדות המתקדמת, הישראלית והצפון-אמריקאית גם יחד, יוכלו למצוא באמצעות ירושלים את החיבור הרוחני אל אלוהים ואל ישראל."

 

אורי רבינוביץ,
0 תגובות