הרופאה של העולים באיכילוב

שמי ד"ר ואלרי אלוש, רופאה בכירה במחלקה פנימית ו' ובמכון הראומטולוגי.

עליתי מבורדו שבצרפת לפני 20 שנה ומאז אני רופאה פה באיכילוב. לשמחתי, בעשור האחרון, עוד יהודים כמוני, עשו עלייה ובאו לחיות כאן בארץ היהודים. 

כעולה וותיקה, אני מודעת לקשיים של הקליטה בארץ זרה, עם שפה אחרת ומנטליות שונה. לפני שבועיים, התבקשתי לעזור בתרגום והסברים למטופלת המאושפזת במחלקה פנימית אחרת, ולמשפחתה, עולים חדשים מצרפת. נוכחתי לראות כמה גדולה מצוקתם של מטופלים שאינם דוברים ומבינים עברית, ומתמודדים עם מערכת בריאות שאינה מוכרת להם. הנחיות רפואיות, ההסברים של הרופא המטפל, החומר והמידע הרפואי אינם נגישים להם, ותמיד יצוצו השאלות: האם הרופא הבין אותי? הטיפול הזה באמת מתאים לי? ויש כל-כך הרבה שאלות שאנחנו רוצים לשאול את הצוות ולא יודעים איך.

במרכז הרפואי איכילוב שבתל אביב לשמחתי נמצאים כבר מספר רופאים בכירים מצרפת – עולים וותיקים וחדשים - המוכנים לעזור לכל מאושפז דובר צרפתית בהסברים מפורטים על מצבו הרפואי ועל התוכנית הטיפולית הנדרשת עבורו, על מנת לתת את המידע המקצועי ביותר וגם תחושת ביטחון הנחוצה לשיתוף פעולה עם הצוות הרפואי בדרך להחלמה. מבחינתנו, זו השליחות שלנו למען הקהילה הצרפתית ממנה באנו!

אז אל תהססו לבקש עזרה במידת הצורך. נשמח תמיד לבוא לתרגם, להסביר, להרגיע, לענות לשאלות ולתת את היחס הטוב ביותר המגיע לכם.

יעל צור,
0 תגובות