בשורה לאלפי עובדים סוציאליים

בשורה לאלפי עובדים סוציאליים ברשויות המקומיות: תוספת מיידית של אלפי שקלים למשתכרים ברמות הנמוכות

ההסתדרות ומרכז השלטון המקומי חתמו על הסכם לשיפור מיידי ומשמעותי בשכרם של כ-4,000 עובדים סוציאליים המועסקים ברשויות המקומיות.

מעמד החתימה על ההסכם נערך בלשכתו של יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, בנוכחות מנכ"ל האוצר שי באב"ד, ראש מנהל הסכמי עבודה ושכר במרכז השלטון המקומי חגית מגן ויו"ר איגוד העובדים הסוציאליים צפרא דוויק.

ההסכם קובע בין היתר כי כל העובדים הסוציאליים המועסקים כיום על ידי הרשויות המקומיות ברמות השכר הנמוכות ביותר (דרגות י"א-ה') ייהנו מתוספת שכר שקלית אחידה שתחולק רטרואקטיבית מיולי 2016 – וזאת לצד העלאת השכר של 7.5% שנקבעה בהסכם המסגרת לעובדי השלטון המקומי.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן בירך על חתימת ההסכם ואמר במעמד החתימה: "היום אנו ממשיכים בעשיית הצדק ההיסטורי לציבור העובדים הסוציאליים שעושה מלאכת קודש וממלא שירותי ליבה ברשויות המקומיות. ההסתדרות תמשיך להיאבק על שיפור מעמד העובדים הסוציאליים, המוכרחים להיות מתוגמלים בהתאם לעבודתם המסורה ולטובת החברה הישראלית כולה".

יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים, צפרא דוויק: "זהו הישג חשוב במאבקנו לשיפור תנאי העסקת העובדים סוציאליים, ששכרם הוא בין הרמות הנמוכות של עובדי השירות הציבורי. עצם ההסכמה על חלוקת התוספת מעידה על התחלת ההבנה שיש לשפר באופן ניכר את שכרם של העובדים סוציאליים, ונעמוד על כך גם בעתיד".

אוריין שמעוני,
0 תגובות