אלפי שקלים לעובדים אקדמאים

עשרות אלפי עובדים אקדמאים המועסקים במגזר הציבורי צפויים לקבל לשכרם מענק חד-פעמי בשיעור ממוצע של אלפי שקלים לעובד, בעקבות הסכם חדש לעובדי דירוג המח"ר (מדעי החברה והרוח), אשר נחתם בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, יו"ר הסתדרות המח"ר אלכסנדרה ציבולבסקי ונציגי משרד האוצר. במעמד טקס חתימת ההסכם נכחו גם יוסי כהן, המשנה לממונה על השכר והסכמי עבודה במשרד האוצר ואפרת בן שושן, מנכ"לית הסתדרות המח"ר.

ההסכם קובע כי עשרות אלפי העובדים המיוצגים על ידי הסתדרות המח"ר, יהיו זכאים למלוא הכספים שהופקדו משנת 2013 לאגודה המקצועית ללימודי ניהול ומנהיגות. הכספים שיועברו לעובדים מהווים למעשה חלק מתוספת השכר שלה זכאים עובדי דירוג המח"ר מכוח הסכמי המסגרת שנחתמו בשנת 2008 בין ההסתדרות לבין המעסיקים במגזר הציבורי.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, בירך על ההסכם וציין כי: "מדובר בבשורה חשובה שעושה צדק היסטורי עם ציבור עובדים גדול. ברכת יישר כוח ליו"ר הסתדרות המח"ר, אלכסנדרה ציבולבסקי, אשר יזמה את קידום הסוגיה והבאתה לידי פתרון".

יו"ר הסתדרות המח"ר, אלכסנדרה ציבולבסקי, אמרה במעמד הטקס כי: "הסתדרות המח"ר מייצגת כ-50 אלף עובדים אקדמאים שנושאים תרומה אדירה לשיפור איכות השירות הציבורי. אני שמחה וגאה כי ההסכם הראשון שאני חותמת מאז כניסתי לתפקיד, עוסק בנושא הדגל שהצבתי בראש סדר היום בתקופת הבחירות. אני רוצה להודות ליו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן על כך שנתן לי רוח גבית, גילה הבנה לחשיבות הנושא ועזר רבות להביא את ההסכם החדש לקו הגמר. תודה מיוחדת גם ליוסי כהן, המשנה לממונה על השכר והסכמי העבודה במשרד האוצר, על הגמישות ועל שיתוף הפעולה שהפגין לאורך התהליך"

כפיר אוחיון,
0 תגובות