"לא ללכת שולל אחרי אמירות שקריות"

ח"כ מיקי רוזנטל מהמחנה הציוני אומר שאסור ללכת שולל אחרי אמירות שקריות. לא של יאיר לפיד ולא של יעקב ליצמן.

הוא אומר שלפיד לא קידם מעולם חוק גיוס שוויוני לכלל אזרחי המדינה וליצמן לא יקבע לנו מי זה העם. השם גם לא מינה אותו לפרש מה כוונותיו. נכבד איש את אמונתו של אחיו, ויש דרך.

רוזנטל אומר שהדרך היא לייצר גם שוויון, גם כלכלה פורחת וגם לאפשר לימודי תורה (כן, אני בהחלט תומך) – באמצעות חקיקת חוק שירות ממלכתי שיחול על כל אזרחי המדינה ללא יוצא מן הכלל, יהודים וערבים, שיתגייסו לשירות בצה"ל או לשירות אזרחי, איש בקהילתו.

הוא אומר: "הקשקוש השקרי שהשופטים לא מייצגים את רצון העם הוא חצוף ומושמע לא פעם על-ידי טיפוסים כמו בצלאל סמוטריץ' או אריה דרעי. ובכן, שופטים נבחרים ע״י נציגי הכנסת, בהליך דמוקרטי. הרבנים החרדיים והחרדליים לא נבחרים בהליך דמוקרטי. זו האמת ואין בילתה.

״נהרגים באוהלה של תורה״ זה משפט יפיפה, אבל אינו אלא קלישאה. היה נכון בגולה ובניכר. אין לו משמעות במדינת היהודים, שבה צריך להבטיח לימוד תורה, אבל איש לא נהרג יותר בשל כך.

אני בעד לממן לימודי תורה בישיבות, אבל כמו שיש רבים שתורתם אומנותם, כך יש לא מעטים שמשתמשים במנגנון כדי להשתמט מחובותיהם למדינה. שלא כולם יתגייסו לצבא ולא כולם ילמדו תורה. אבל ברור שלפרנס לא נוכל אלא את העילויים בתורה. היתר צריכים ויכולים לעבוד. החברה החילונית צריכה לסייע להם ככל יכולתה להיקלט בעבודה באמצעות העדפה מתקנת, הסבות ורכישת השכלה".

כפיר ענבי,
0 תגובות