לבנדה עם מאזן מושלם

צילום: מנהלת הליגות לכדורגל

לאחר פגרת הנבחרות התארחה אתמול (שני) בית"ר אצל מכבי פתח תקווה למשחק שנעל את המחזור השלישי בליגת העל. חניכיו של גיל לבנדה שממשיך לשמור על מאזן מושלם הגיעו למשחק ללא איתי שכטר הפצוע כאשר מי שהחליף אותו בחוד הבית"רי הוא אנתוני וראן. מנגד הגיעו הכחולים לאחר שהפסידו במחזור הקודם 2:0 להפועל חיפה ורצו לחזור למסלול הניצחונות.

מחצית ראשונה

הצהובים שחורים פתחו טוב את המשחק עם התקפות מהירות במטרה להשיג שער מהיר, שאכן הגיע כאשר מתפרצת קטלנית בדקה ה-18 הסתיימה עם הרמה מדויקת של עידן ורד לראשו של ז'אורז'יניו שנגח היישר לרשת של צחי גיגי והעלה את בית"ר ל-0:1.

פתח תקווה לא נבהלה וכעבור שמונה דקות עלתה גם היא על לוח התוצאות. התקפה מתפרצת של הכחולים הסתיימה השאירה את יובל אבידור לבד מול השער אך החלוץ הוכשל ברחבה ע"י סירושטיין והשופט אלון יפת הצביע על הנקודה הלבנה ואף שלף לבלם בית"ר את הכרטיס האדום. אל הכדור ניגש פירס שבעט בחוזקה למרכז השער ופנימה. 1:1 במושבה. למרות החיסרון המספרי בית"ר ניסתה להשיב לעצמה את היתרון כאשר כדור רוחב של עידן ורד הגיע לאנתוני וראן אך הצרפתי בעט החוצה.

מחצית שנייה

עם פתיחת החצי השני גיל לבנדה ערך חילוף ראשון כאשר הכניס את שון גולדברג להופעת בכורה בצהוב-שחור על חשבונו וראן. למרות שהקבוצה נותרה בעשרה שחקנים היא המשיכה לתקוף ולחפש את השני. בדקה ה-52 פריירה ניסה את מזלו עם בעיטה מ-25 מטרים אבל גיגי הגיב טוב והדף את הכדור. ארבע דקות לאחר מכן, מן העבר השני, כדור רוחב של אבידור פספס במעט את הרגל של סומא בדרך לשער. בדקה ה-61 אנטואן קונטה בעט טיל מ-35 מטרים אך הכדור חלף סמוך לקורה והחוצה. בדקה ה-78 הלחץ הבית"רי בא על שכרו. פול אדגר שנכנס להופעת בכורה דקה קודם לכן מסר לעידן ורד שדהר קדימה ושחרר פס גאוני להייסטר שהצטרף ומתוך הרחבה בעט כדור שטוח שחלף מתחת לידיו של גיגי ולרשת. 1:2 בית"ר.

לקראת הסיום פתח תקווה כמעט והשוותה כאשר סוטיריס ניניס הרכש החדש של הוציא מהרגל בעיטה מדהימה שנעצרה במשקוף של קליימן. על סף השריקה בית"ר שוב ניצלה כאשר שלומי ארבייטמן ניצל טעות של הייסטר ודהר לשער אך ברגע האחרון החלוץ מעד וקליימן הצליח להשתלט על הכדור.

דורון עופרי,
0 תגובות