משמר כבוד בבואנוס איירס

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה נחתו בבואנוס איירס, ארגנטינה, שם קיבל את פניהם משמר כבוד.

ראש הממשלה אמר: "אנחנו עכשיו בבואנוס איירס, הגענו לפני שעה קלה. מיד אנחנו יוצאים לשני טקסי זיכרון. אחד בשגרירות ישראל, השני במרכז היהודי כאן, בבואנוס איירס, ששניהם הותקפו על ידי הטרור של איראן והחיזבאללה. ביקשתי מהמשפחות של הנספים, של אנשי משרד החוץ שנהרגו כאן לבוא איתי. זה רגע מאוד מרגש.

אנחנו מכירים את הכאב. אנחנו יודעים שהרחק מכאן בצפון אמריקה מתקיימים היום טקסים לזכר הנספים בפיגוע הטרור הגדול מכולם, ב-11 בספטמבר. אנחנו שותפים לכאב, ולא פחות מזה, אנחנו שותפים לנכונות להיאבק בטרור ההרסני הזה. הוא מכוון את ההרס שלו על כולנו ועל כולנו להתגייס נגדו. ומי כמונו בישראל עושים זאת ללא מורא".

ראש הממשלה בנימין נתניהו פחח את ביקורו במדינות אמריקה הלטינית: ארגנטינה, קולומביה ומקסיקו. זהו ביקור ראשון של ראש ממשלה ישראלי מכהן באמריקה הלטינית. משם ימשיך ראש הממשלה לעצרת הכללית של האו"ם בניו יורק בה ינאם ביום ג' (19.09) וכן יקיים פגישות מדיניות עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ומנהיגים נוספים.

לפני יציאתו אמר ראש הממשלה: "אנחנו יוצאים עכשיו לביקור היסטורי, זו הפעם הראשונה שראש ממשלה מכהן נוסע לבקר בדרום אמריקה ובמרכז אמריקה. אנחנו נפתח את הביקור שלנו בארגנטינה, אני ביקשתי ממשפחות עובדי משרד החוץ, שניספו בפיגוע הגדול בבואנוס איירס להצטרף אליי. משם נמשיך לקולומביה ומשם למקסיקו. אני שוחחתי הערב עם נשיא מקסיקו, שיחה מאוד מרגשת, אמרתי לו שישראל נכונה לתת כל סיוע שעומד לרשותנו. והוא מאוד העריך את זה, וקבענו כמובן להמשיך את שיחתנו בהמשך השבוע. ממקסיקו אני אצא לארצות הברית לנאום בעצרת האו"ם ושם גם אפגש עם ידידי הנשיא דונלד טראמפ. 

אני מצפה לפגישתנו, לפגישתי עם הנשיא טראמפ, ידידי, בניו יורק, ואני מבקש לנצל הזדמנות זאת כדי לאחל לכל חברינו בארה״ב שיעברו בשלום את השעות הקשות הללו. גם הסערה הזאת תחלוף, וכל אזרח ישראלי מתפלל לשלומם של אזרחי ארה״ב של אמריקה."

אורי רבינוביץ,
0 תגובות