משלחת סיוע לקהילה היהודית ביוסטון

משלחת סיוע של הסוכנות היהודית, המורכבת משליחים ישראלים שבימי שגרה משרתים בקמפוסים במערב ארה״ב, פועלת ביוסטון כדי לסייע לחברי הקהילה היהודית, שבתיהם ומוסדותיהם נפגעו קשות בעקבות ההוריקן "הארווי" שפקד את האזור. 

המתנדבים של הסוכנות היהודית מסייעים לתושבים המקומיים בפינוי בתים מוצפים או נטושים, ובחילוץ הרכוש שניתן להצילו.

הפעילות מתבצעת בתיאום עם ארגוני המתנדבים בשטח, עם הפדרציה היהודית של יוסטון ועם הקונסוליה הישראלית. בד בבד יעבירו שליחי הסוכנות הדרכה חינוכית לילדי הקהילה היהודית שנשלחו למחנות יום בעקבות סגירת בתי הספר ופינוי שכונות המגורים המוצפות. עוד יבצעו השליחים הערכת נזקים כדי לאפשר לסוכנות לתכנן הגשת סיוע כספי ארוך טווח לשיקום מוסדות קהילתיים שניזוקו קשות בשטפונות.

לדברי טלי ליפשיץ, השליחה המרכזית של הסוכנות היהודית במערב ארה״ב, שעומדת בראש משלחת הסיוע : "המראות כאן קשים מאד, ההרס גדול והעבודה של השליחים שלנו קשה ומאומצת. אנחנו כאן כדי להפגין סולידריות עם תושבי יוסטון והקהילה היהודית באזור ולהגיש עזרה ראשונית לתושבים בפינוי הבתים והצלת מעט מהרכוש שנותר להם עד להגעת צוותי סיוע מקצועיים״.

השליחים הישראלים מספרים על תנאי השטח הקשים ועל מקרים נוגעים ללב כך מספר משה אלפישר, שליח הסוכנות היהודית שאחראי על שליחי הקמפוסים ("עמיתי ישראל") במערב ארה״ב: ״אנחנו עובדים עם מסכות בגלל ריח חזק של טחב ועובש ומנסים לעזור לאנשים להציל מה שנותר מהרכוש שלהם. הסיפורים והמראות קשים. הגענו לבית של זוג קשישים שהיו יכולים להיות סבא וסבתא שלי שסיפרו לנו שחיכו לחילוץ כמעט 12 שעות כשהמים מגיעים עד מותניהם״.

עודד בן דוד,
0 תגובות