יאיר נתניהו נגד אהוד ברק, אלדד יניב ומני נפתלי

בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, פרסם בעמוד הפייסבוק שלו קריקטורה בעלת מוטיבים אנטישמיים. באיור נראה המיליארדר היהודי-אמריקני ג'ורג' סורוס מושך בחוטים של לטאה שמושכת בחוטיה של דמות המזכירה איורי יהודיים בביטאונים נאציים-אנטישמיים, וזו מושכת בחוטיו של ראש הממשלה אהוד ברק, של אלדד יניב ושל מני נפתלי.

יאיר נתניהו שיתף את הקריקטורה שחתומה על ידי "מצנקש" - ראשי התיבות של דף פייסבוק ימני קיצוני בשם "ממים צפופים נגד קקיהומושיט שמאלני" - וכתב "שרשרת המזון". 

הקריקטורה מתייחסת לקריקטורה ניאו-נאצית שמראה כי יהודים הם צאצאים של "אנשי לטאה". דיוויד דיוק, ראש ארגון הימין הקיצוני הקו קלוקס קלאן לשעבר, הביע תמיכה בפוסט.

בתגובה לפוסט, צייץ ברק: "זה מה שהילד שומע בבית? מה זה, גנטיקה או מחלת רוח עצמונית? לא משנה. בכל מקרה כדאי מאוד שנממן לו פסיכיאטר, ולא אבטחה ונהג צמוד".

אלדד יניב הגיב בפוסט: "הצצה נדירה לטירוף בימים אלה בבית ראש ממשלת ישראל: בתמונה מימין: זה מה שפרסם בנו של ראש ממשלת העם היהודי (יאיר נתניהו שקורא לעצמו ״יאיר הון״) בעמוד הפייסבוק שלו. בתמונה משמאל: מקור ההשראה האנטישמי: איור אנטישמי שהתפרסם באתרי אינטרנט אנטישמים. לכן בדיוק אנחנו ממשיכים להאבק על הצלת ישראל האהובה שלנו".

ח"כ אראל מרגלית אומר: "במהלך כל השנים בהם אני ח"כ נמנעתי מלתקוף את מש' נתניהו. תקפתי את ראש הממשלה עצמו לא פעם, את משפחתו השארתי מחוץ לתמונה. אבל היום נחצה קו אדום, היום בנו של ראש הממשלה, שנהנה מאבטחה על חשבון משלם המיסים הישראלי ומתגורר בבית ראש הממשלה, פרסם בחשבון הפייסבוק שלו קריקטורה אנטישמית מבית היוצר של משטרים אפלים. תועבה חסרת תקדים, משהו שלו מישהו אחר היה מפרסם הוא היה נעצר במיידית על הסתה. מנהיג ה KKK לשעבר, הניאו נאצי המנוול דיוויד דיוק, עשה שייר לפוסט של בנו של ראש ממשלת ישראל. לאן הגענו?  המשפחה הזאת, בשם המשך מגורים בבלפור, מוכנה לעשות הכל. והשיגעון הזה הוא סביבת העבודה של ראש הממשלה. נתניהו צריך, דחוף, ללכת הביתה. צריך לעצור את הטירוף בבלפור!".

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, אמר: "יום עצוב במיוחד לכל עם ישראל כשמבית ראש הממשלה של מדינת היהודים יוצאת קריקטורה שראש ה-kkk מסכים לה". 

יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג, אמר: "כל יהודי צריך לחוש חלחלה ובושה מכך שקריטורה סטייל דר שטירמר יצאה ממעון ראש הממשלה הישראלי ומקבלת חיבוק מגדול האנטישמים. למחוק, להתנצל ולגנות".

בתגובה לפרסום הדברים בעיתון "הארץ", הגיב יאיר נתניהו לנושא בפוסט נוסף. "חחחחח עיתון 'הארץ' האנטישמי שמוחזק בבעלות של כ-25% של תאגיד החדשות הנאצי לשעבר 'דומון שאוברג' שהיה אחראי על הפצת תעמולה נאצית בשואה ובעליו הנוכחי היה בהיטלר יוגנד מטיף לי על אנטישמיות. בתמונה למטה - ג'פרי גולדברג, עיתונאי שמאל אמריקני המקורב מאוד לאובמה, מחווה את דעות על עיתון 'הארץ'. ברק רביד תחזור לעשות את מה שאתה יודע הכי טוב ללקק לאהוד ברק, ושחרר אותי.

בתגובה לביקורת פרסם יאיר נתניהו את הפוסט הבא, הוא כותב: "מוזר, חשבתי שהשמאל בעד חופש האומנות", ומצרף את התמונה הזו:

 

אורי רבינוביץ,
0 תגובות