ניר לוין לקראת פתיחת ליגת העל לנוער

צילום: ההתאחדות לכדורגל

היום נפתחת בשעה טובה ליגת העל לנוער. ליגה זו מהווה כור היתוך לשחקנים צעירים המסיימים שנות הכשרה בילדים ונערים ובקבוצת הנוער משחקים ומתאמנים לראשונה עם שחקנים בוגרים מהם בשנה ושנתיים.

ליגת הנוער היא קו הסיום למסלול התפתחות השחקן הצעיר בהיבטים של: מנטליות ואישיות, טכניקה וטקטיקה, פיזיות, אינטליגנציה והבנת המשחק.

מההתאחדות לכדורגל נמסר: בהעדר ליגת פיתוח (u-21/u-23) כנהוג במדינות הכדורגל המפותחות, ליגת הנוער אמורה להוות הכנה למעבר הקשה והתובעני מהנוער לבוגרים ולכן, לצערנו, רק אחוז נמוך מהשחקנים יצליחו במעבר זה כשאצל חלקם זה יקרה לאחר עונה או שתיים של השאלה בקבוצת ביניים. שחקני ליגת הנוער מתמודדים בשנתיים או שלוש (חריגי גיל) עם דרישות תחרותיות וגופניות גבוהות וכן אתגרים נוספים כמו סיום ביה״ס ושנות השרות הצבאי.

מחזור הפתיחה בליגת העל לנוער, הזוכה לחשיפה תקשורתית, טומן בחובו מספר משחקים מעניינים כמו מכבי חיפה האלופה ונציגתנו בליגת האלופות לנוער שתפגוש את הפועל אשקלון ששרדה ברגע האחרון, מכבי ת״א תארח את בית״ר י-ם (ששבה לליגת העל) בשחזור משחק הפתיחה בבוגרים. עולה נוספת, הפועל פ״ת תארח את הסגנית ומחזיקת הגביע הפועל רעננה ואילו הפ׳ באר-שבע ומ.ס אשדוד ייפגשו בדרבי הדרומי. גם המשחקים הנוספים יאפשרו הצצה לקבוצות שהן ספקיות שחקני בוגרים- מכבי פ״ת, סכנין, מ. נתניה, ק. שמונה ובני יהודה. הנציגות שבוגריהן בליגה הלאומית - הפ׳ ת״א, רמה״ש וראשל״צ, יתנחמו בעובדה שדווקא בקבוצות כאלה, שדרוג שחקני נוער לבוגרים הוא באחוזים גבוהים יותר.

ולסיום פניה למאמנים ולהורים- התוצאות הן לא הדבר המרכזי במשחקי הנוער אלא שיפור השחקנים, חינוכם וקידומם. קחו הכל בפרופורציות ושמרו על הגינות וספורטיביות. 

דורון עופרי,
0 תגובות