ביבי: מי אכל או לקח כמות עצומה כזו של חמגשיות?

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט פרסם את החלטתו בתיק מעונות ראש הממשלה. הוא הודיע לשרה נתניהו כי הוא שוקל להעמידה לדין בשל חלקה ב"פרשת הזמנת הארוחות".

בהודעה נמסר כי בפני נתניהו עומדת הזכות לשימוע, בטרם תתקבל הכרעה סופית בעניין זה: "ההחלטה התקבלה לאחר שהיועמ"ש בחן את חומר הראיות, ולאחר ששמע את עמדות הגורמים הרלוונטיים".

הודעה דומה נמסרה גם לסמנכ"ל מבצעים ונכסים במשרד ראש הממשלה עזרא סיידוף, בגין חלקו בפרשה.

לפי החשד, מספטמבר 2010 ועד מרץ 2013 פעלה נתניהו עם סיידוף ליצירת מצג שווא שלפיו במעון הרשמי של ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים לא מועסקת מבשלת, למרות שבפועל לאורך כל התקופה הועסקו במעון מבשלות.

"בדרך זאת התקבלו במרמה מהמדינה מאות ארוחות ממסעדות ומשפים בשווי של כ-359,000 שקלים", נכתב בהודעת היועץ המשפטי.

בתגובה נמסר ממשפחת נתניהו:

״הטענות כנגד רעיית ראש הממשלה הן אבסורדיות ויוכחו כמופרכות. שרה נתניהו היא אישה אמיצה וישרה ומעולם לא נפל פגם כלשהו במעשיה. לצד עבודתה כפסיכולוגית חינוכית מומחית המטפלת בילדים מדי שבוע, היא מקדישה זמן רב לסיוע לילדים חולי סרטן, לניצולי שואה ולחיילים בודדים.

העלייה התלולה בהוצאות הארוחות במעון ראש הממשלה נגרמה כתוצאה מעבירות שביצע אב הבית הבעייתי מני נפתלי, עד מדינה עבריין ושקרן סדרתי. ההוצאה החודשית הממוצעת על ארוחות מוזמנות בתקופה שבה נפתלי כיהן כאב הבית היא פי 5 (!) לעומת הממוצע החודשי בארבע השנים שלאחר מכן, כשנפתלי לא עבד שם. זה אומר הכל.

נפתלי טופל האשמות שווא על רעיית ראש הממשלה כדי למלט את עצמו מאחריות לעבירות שביצע.

לא זו בלבד שרעיית ראש הממשלה לא עברה שום עבירה - אלא שעצם העיסוק במזון של ראש הממשלה נתניהו, שפועל סביב השעון למען המדינה וביטחונה, ובמזון של משפחתו הוא עיסוק פאתטי ואובססיבי. אף ראש ממשלה קודם לא זכה לחטטנות כזאת הגם שההוצאות של ראשי ממשלה אחרים על ארוחות היו זהות ולעתים אף גבוהות בהרבה.

עד מתי תימשך ההתעסקות האובססיבית הזאת במשפחת נתניהו?״.

עורכי הדין יעקב ויינרוט, יוסי כהן ועמית חדד, באי כוחה של רעיית ראש הממשלה, מסרו בתגובה:

הנה מה שהכותרות הצעקניות והמגמתיות נגד רעיית ראש הממשלה מסתירות מכם -

פרשת החשמלאי נגוזה.

פרשת רהיטי הגן נעלמה.

פרשת הבקבוקים התנדפה.

פרשת המטפלת וכוס התה התאיידה.

פרשת ניפוח ההוצאות התפוררה.

פרשת המלצרים קרסה.

כל האשמות הסרק הללו נסגרו בהודעת משרד המשפטים היום.

הדבר היחיד שהיועץ המשפטי לממשלה עדיין שוקל (!) הוא עניין חמגשיות המזון שהוזמנו למעון ראש הממשלה. וגם עניין זה כפוף לשימוע ויופרך כליל.

מבלי להתייחס למכלול הטיעונים שיובאו בשימוע נציין כמה נקודות.

לא רעיית ראש הממשלה הזמינה את החמגשיות הללו. עד המדינה מני נפתלי הוא זה שהזמין אותן.

הגברת נתניהו אף נזפה פעמים רבות בנפתלי על כמות החמגשיות המופרזת שהוא הזמין למעון וכן על סוג המזון שמשפחת נתניהו כמעט ואינה אוכלת. על כך העידו עדים רבים לרבות נפתלי עצמו.

בתקופת נפתלי כאב הבית ההוצאה החודשית הממוצעת על חמגשיות הייתה פי 5 (!) מאשר בארבע השנים אחרי עזיבתו. מי אכל או לקח את הכמות העצומה הזאת של המזון שהספיקה לקבוצת כדורגל שלמה? בוודאי לא משפחת נתניהו.

בשנים הללו ראש הממשלה אכל את רוב ארוחותיו במשרדו מתקציב אש״ל נפרד וכשחרג ממנו שילם אלפי שקלים מכספו האישי. שרה, יאיר ואבנר כמעט ולא אכלו מהאוכל שנפתלי הזמין. יש עדויות רבות על כך שנפתלי הזמין את האוכל עבור עצמו ומקורביו.

כל זה יוכח - וגם ״פרשת״ החמגשיות תופרך כמו כל ״הפרשיות״ האחרות.

ראש הממשלה מגיב:

ההוצאות על מזון וארוחות מוזמנות בחמגשיות התנפחו באורח פלא בתקופתו של עד המדינה מני נפתלי כאב הבית, וצנחו באורח פלא כשעזב.

למה ההוצאות זינקו דווקא בשנים האלה? מי אכל או לקח את הכמות העצומה הזו חמגשיות וארוחות, שהספיקה לקבוצת כדורגל? בוודאי לא משפחת נתניהו. שתבינו, על זה מתבסס כל הסיפור נגד רעיית ראש הממשלה.

סיפרו לנו על רהיטי הגן, החשמלאי, הבקבוקים, המלצרים, המטפלת - נשאר בסוף רק הסיפור ההזוי והשקרי של החמגשיות שאת רובן המכריע הזמין מני נפתלי. גם זה יתנדף בשימוע.

להלן הנתונים שפרסמ משפחת נתניהו על כמויות הזמנת ארוחות בתקופת מני נפתלי כאב הבית ולפני תקופה זו:

אורי רבינוביץ,
0 תגובות