"השחיתות היא הכתובת על הקיר"

השחיתות היא הכתובת על הקיר.

נו באמת, בגלל כמה סיגרים חוקרים ראש ממשלה? בגלל מתנות מטיסים חוקרי משטרה לחו"ל? ומה לא בסדר בשיחות תכופות עם מו"ל ועורך ספציפיים ועוד בתקופת בחירות? ומי אמר שזה לא בסדר להטות סיקור תקשורתי? התשובה צריכה להיות ברורה - מה שמריח משחיתות מחייב בדיקה. זה לא עניין של הגנה על ראש ממשלה, זו הגנה על המדינה.

כשזו רמת הטיעונים המושמעים על ידי פוליטיקאים ואנשי ציבור בכירים, מה שצריך להבין זה שמשהו פה השתנה. השתנה ולא לטובה.

כשמפא"י העלימה עין משחיתות שנועדה לשרת את ההגמוניה שלה - זה נגמר במהפך כי הציבור לא שתק

שבשנות ה-80 התברר שהשחיתות החליפה בעלות, התרחבה והפכה אישית - זה נגמר במחאת "מושחתים נמאסתם"

ועכשיו כשהשחיתות מגיעה לדרגים הכי גבוהים ואף נוגעת בזרועות הביטחון - אין לנו את הפריבילגיה להיות אדישים

זה לא "אם קרה, אז מה קרה", לא כי כשישראל מתמודדת עם כל כך הרבה אתגרים, השחיתות, מכל סוג, היא הפגיעה במאמץ של כולנו שחיים כאן.

אם בעבר, ובהשראת האתוס העברי הסוציאליסטי, נבחר ציבור ישראלי נתפס כאדם שמסתפק במועט והגשמת הכלל היתה חשובה מהגשמה אישית, היום, לצערנו, לא נותר אלא לצחוק מהפער בין אז להיום. אז לא, לא צריך לשאול איפה הימים? גם אז היתה שחיתות, כי מעולם לא היו מנהיגינו טהורים וחפים ממנה אבל אופי השחיתות השתנה ובד בבד אבדה הבושה. ואתם יודעים מה קרה כשאבדה הבושה? הגיעה האדישות והאדישות הזו רעה. לכולנו.

האדישות הזו בעוכרינו, היא פוגעת באמון הציבור, הורסת כל חלקה טובה, מפוררת אותנו לאט ועד שנשים לב כבר יהיה מאוחר. כי זה לא סביר לקבל טובות הנאה, זה לא סביר לסחור בביטחון ישראל או בשוק התקשורת, זה לא סביר לשלוח יד לקופה הציבורית, זו מעילה באמון של כולנו. כאשר פוליטיקאים בעלי אינטרס, מאיילת שקד ועד נאווה בוקר מגינים על התנהלות כזו, זה הזמן להזכיר להם מה האינטרס האמתי של ישראל. ניקיון כפיים זה לא בשמיים, זה מה שמחזיק לנו את הדמוקרטיה.

מיקי רוזנטל ,
0 תגובות