מנהיגים מסיתים לא לוקחים אחריות

"תוריד את השטיח מהראש!" כך התבטא איש, לכאורה "שמאלן", באופן דוחה ומשפיל כלפי אדם חרדי בהפגנה השבועית בפ"ת לפני שבוע וחצי. מדובר בהתנהגות מגעילה שזכתה לסיקור בכל הערוצים ולגינויים מכל קצוות הקשת. כשמדובר בשמאלנים, ה"מזועזעים הכרוניים" מימין תמיד יהיו שם כדי לרכוב על הגל ולא להאמין שדבר כזה יכול לקרות במדינת היהודים. השמאל מגנה כמובן גם כן.

הוגש כתב אישום נגד אדם חרדי, תושב בני ברק על כך שאיים על שורה של יהודים רפורמים בישראל. לא - הוא לא אמר מילים מגעילות בלבד, הוא איים עליהם ברצח. ב"חרב ודם". הוא הניח סכינים בפתחי בתי הכנסת שלהם, שלח אליהם מכתבי סחיטה וריסס כתובות נאצה. זה לא עניין של מה בכך, הוא איים על המנהיגים - רבנים ורבות שמייצגים קהילה של למעלה משני מליון יהודים בישראל ובתפוצות.

וזה לא עוצר באיומי רצח על יהודים רפורמים, אתאיסטים והקשת הפלורליסטית כולה. האיש אסף מידע על פעילי שוברים שתיקה ורכש בנזין במטרה לשרוף את המשרדים שלהם (כותרת עתידית בערוץ 20: "שוב קצר חשמלי במשרדים של ארגון שמאל קיצוני"). 

אז איפה אתם המזועזעים הכרוניים של הימין כשזה נוגע להסתה ואיומים בתוך המחנה שלכם? איפה הרבנים והמנהיגים הרוחניים של היהדות האורתודוקסית? איפה מזדעקי האנטישמיות כשהפגיעה היא ביהודים רפורמים? 

נמצא איום לרצוח אזרחים על רקע דתם או עמדותיהם הפוליטיות, ולא רק שהמנהיגים המסיתים לא לוקחים אחריות, הם אפילו לא מגנים. מחר הם שוב יגידו ששוברים שתיקה הם "אויב שפוגע במדינת ישראל" (סגנית שר החוץ ציפי חטובלי) ו"תג מחיר של השמאל" (שר החינוך נפתלי בנט) ו"גיס חמישי" (שרת התרבות מירי רגב). מחרתיים הם שוב יגידו שהרפורמים "גורמים חורבן ליהדות" (שר הפנים אריה דרעי). ככה לא נראית מנהיגות שחותרת לאחדות העם - ככה נראית הכשרת הדם שעוד יבוא.
[התמונה של ‏Michal Rozin מיכל רוזין‏.]

מיכל רוזין,
0 תגובות