הפרשה שהכי מצחיקה אותי

מודה, שמכל פרשות נתניהו, את "2000" אני הכי אוהב כי היא הכי מצחיקה. אפילו קורעת. לראות את העיתונאים והפרשנים מתעסקים בה ברצינות בלי להתפקע מצחוק זה גדול בעיני - אז עכשיו חבורת הצבועים הלכו לבדוק כמה פעמים נתניהו דיבר עם עורך "ישראל היום". 

תקשורת תבינו, חצי מהעם הזה כבר מוכן לקבל כל דבר, גם שיחות של ביבי עם מו"ל, ורק שיהיה לו גוף תקשורת שלא רוצה להשחיר פה הכל ולנהל את המדינה ולנסות לקבוע מי יהיה פה ראש ממשלה. 

בואו רק נזכיר, למי שלא עוקב אחרי התקשורת פח אשפה שהיתה לנו פה 50 שנה, שהעיתון הזה הוקם כתגובה, כמענה, כצורך, ליותר מחצי מהציבור והעם הזה, שפתח יום יום את ידיעות אחרונות, YNET, הארץ, ערוץ 2, ערוץ 10 - ולא הבין למה הכל פה חרא, למה נתניהו רצח את רבין בידיים שלו, למה התנתקות היא מתנה משמיים ואסור לבקר אותה, למה אסור לבקר את מי שלא מחק את עזה אחרי 10,000 טילים, למה הפלסטינים הם צעירים פוחזים ושובבים ולא מחבלים, המתנחלים הורסים לנו את המדינה, איך יאיר לפיד צריך להיות רוה"מ מיד אחרי שהנחה את אולפן שישי, ביבי ושרה סוחרים בבקבוקים ובפקקים, וביבי מטיס את קאיה במחלקה ראשונה למונקו. 
כל דבר שנגעתם בו היה לא כשר, מסריח, מעוות, מכוון מלמעלה, מוטה פוליטית - פתחתם מפלגה שלא רצה לבחירות וקוראים לה "תקשורת". מי שעוקב אחריכם יודע ויש לו אינסוף דוגמאות. לא רק ידיעות אחרונות. 
רק בבחירות האחרונות, בזמן שנתניהו מדבר עם "ישראל היום" ראינו איך מטה בוז'י מהנדס את הכותרת של YNET. 
אני שמח שיש עיתון כמו "ישראל היום", אף אחד לא הקים אותו כדי להרוויח כסף (הוא מפסיד) - הקימו אותו כדי שליותר מחצי מהעם יהיה מה לקרוא. וכדי לייצר איזון אמיתי במפת התקשורת (מתי ערוץ 10 יימצאו פרשן אחד ימני מיום הקמתם?)
רוצה להזכיר לכם שחלק מפרשת 2000 הוא מו"ל ידיעות אחרונות שמודה שרמת העוינות לנתניהו היא 9.5 ושאפשר להוריד אותה בהוראה מלמעלה אל העיתונאים והמערכת - אז בחייאת. פרשת 2000 היא פרשת השחיתות של התקשורת כולה, של עשרות שנים, ולא של נתניהו. 
אז יאללה שחררו ושיהיה יום טוב.

נועם פתאי,
0 תגובות