בקשה לדיון בכנסת להעלאת קצבת הנכים

סיעות "מרצ" ו"המחנה הציוני", הגישו בקשה לכינוס דחוף של מליאת הכנסת בנוגע להעלאת קצבת הנכים.

הסיעות קראו לקואליציה להפסיק את מה שהן מכנות "הביזיון וההתעללות בציבור הנכים ולקחת אחריות באופן מיידי".

יו"ר סיעת "מרצ" אילן גילאון אומר: "2,342 שקלים זאת לא קצבה – זאת בדיחה גסה על חשבון הנכים. הממשלה ממשיכה לעשות הכל, אבל הכל, כדי לא לעלות את קצבת הנכות ולהמשיך את מסע ההתעללות בציבור הנכים".

יו"ר סיעת "המחנה הציוני" מרב מיכאלי אמרה: "התחייבנו לתמוך בהסכם שיעלה את הקצבה של הנכות והנכים ויצמיד אותה לשכר המינימום, אנחנו דורשים שהממשלה תביא את ההסכם הזה לכנסת ולנכים עכשיו ומיד".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר אתמול בישיבת הממשלה כי יעבוד יחד עם שר האוצר משה כחלון לגיבוש הקלות נוספות לנכים, מעבר לתכנית הקיימת.

נתניהו אמר: "תוך ארבע שנים יגדל התקציב לנכים בארבעה מיליארד שקלים, מסגרת תקציבית שקבע שר האוצר. בנוסף, בכדי לעודד השתלבות נכים בעבודה, לא תקוזז קצבת נכה עובד עד שכר של 4,200 שקל לחודש".

במטה מאבק הנכים דחו את דברי ראש הממשלה: "אנו דוחים מכל וכל את המתווה שיותיר יותר מ-150 אלף בני אדם מתבוססים בקצבת עולב שאינה מאפשרת חיים. מטה מאבק הנכים לא יותיר פצועים בשדה הקרב של הפוליטיקאים, ולא ניתן לעשות קרבות הורדות ידיים של קרדיטים על הגבות השבורים שלנו. אנו נמשיך להיאבק עד שקצבת הנכות תושווה לשכר המינימום".

יעל קיים,
0 תגובות