ב- 17.9 לא נופלים לספין

הכותרת ב"ישראל היום" בישרה: "נתניהו וטראמפ יפגשו ב-17.9 בניו ג'רסי". מיד כשראיתי כותרת זו, מה שצד את עיניי היה התאריך. מה מיוחד בשבעה עשר בספטמבר? מה עתיד לקרות בעוד כשבועיים וחצי? לא אשאיר אתכם במתח. תאריך זה הוא יום התפוגה של שני צווי איסור פרסום: עדותו של עד המדינה ארי הרו, בפרשיות ראש הממשלה נתניהו; ועדותו של עד המדינה מיקי גנור, בפרשת 3000.

אתם חושבים שזו מקריות מדהימה? בפוקס מטורף פגישה של ראש הממשלה נופלת ממש על מועד תום צווי הפרסום? ייתכן. אך כמו שכבר למדנו, פעמים רבות האמת היא ש"זו לא טעות, זו מדיניות". קל לראות, וזו ממש לא מחשבה קונספירטיבית, את הספין שאולי מתבשל לנו: התקשורת תעוט על פגישת נתניהו-טראמפ, ותשומת הלב של הציבור תיגנב. במקום לעסוק בדברים החשובים מאוד - חקירות ראש הממשלה ופרשיות הצוללות וכלי השיט – אנשים יפטפטו עצמם לדעת בענייני טראמפ.

אז מעכשיו, שימו לב שב- 17.9 לא נופלים לספין. מתעסקים בשחיתות. לא בפגישה שמוטב להתעלם ממנה. והתקשורת? נקווה שתעשה את עבודתה. שתדע לכסות את העדויות בצורה רצינית ועמוקה. הדיווחים על הפגישה עם נשיא ארה"ב? בקטנה, בסוף המהדורה. כי בינינו, אנחנו יודעים מה באמת חשוב – ומהו סתם ספין עלוב.

יצחק זיגל,
0 תגובות