עדות של חבר "הליכודניקים החדשים"

שמי צ'רלי פחימה, בן 69, נשוי לאסתר, אב לשלושה וסב לארבעה, מכרמיאל.

עליתי לארץ ממרוקו בגיל 13, למדתי בבית ספר חקלאי, התגייסתי לנח"ל המוצנח ולאחר מכן שירתי בחטיבת המילואים של הצנחנים. לחמתי במלחמת ההתשה, מלחמת יום הכיפורים ומלחמת לבנון הראשונה.

עם קבלת זכות הבחירה לכנסת הצבעתי חירות, גח"ל וליכוד על פי סדר הקמתם, וזאת במטרה להחליף את שלטון מפא"י אשר הטיב לטעמי בעיקר עם קבוצות המקורבות לו. האמנתי ברשימה לאומית ליברלית אשר עליונות שלטון החוק נר לרגליה, שייצגה מגוון רחב של זרמים בחברה הישראלית, בהנהגתם של מנחם בגין, יצחק שמיר, רימלט, ולימים, הצעירים שבחבורה ריבלין ומרידור. הנהגה זו הורכבה מאנשים ישרי דרך, אחראים ושקולים, מתונים וצנועים אשר ביקשו ללכד ולא לפלג, ולשפר ולא ליהנות ממנעמי השלטון.

לצערי, ברשימת הליכוד היום כמעט ואין אנשים בעלי שיעור הקומה, היושרה ולפעמים גם היושר שאפיינו את התנועה בעבר. ערכי הבסיס של המפלגה, כגון עליונות שלטון החוק, שוויון זכויות, וטיפוח וקידום ערי פיתוח ושכונות מצוקה, נדחקו הצידה לטובת אינטרסים צרים של קבוצות שהשתלטו על הליכוד. קבוצות אלה דחקו החוצה את מנהיגי הליכוד אשר פעלו לקידום טובת הציבור הרחב וערכי התנועה בהם אני מאמין. הציבור העובד, היוצר והמשרת הפך ליתום ללא ייצוג הולם במפלגה, הפערים בין המרכז לפריפריה גדלים, ורשימת הנזקקים והחולים הלא מקושרים מתארכת.

בצדק חוששים חלק מחברי רשימת הליכוד הנוכחית מהליכודניקים החדשים, מתפקדים בעלי חירות מחשבה המשלמים את דמי חבר בעצמם ואשר אינם מצפים לטובות הנאה אישיות או קולקטיביות. בצדק הם חוששים ממיטיבי הלכת שבוחנים בזכוכית מגדלת את עשייתם לאור ערכי הליכוד ושאת קולם לא ניתן לקנות בנזיד עדשים. הרעידות בכיסאם של אותם חברי כנסת ילכו ויתגברו עד ייטו הכיסאות על צדם, ועד אשר יאוישו הכיסאות בליכודניקים אמיתיים שערכי התנועה זורמים בעורקיהם.

צ'רלי פחימה,
0 תגובות