גבאי תוקף את נתניהו על מתווה הגז

אבי גבאי תוקף את נתניהו על מתווה הגז ועל נתוני מערכת החינוך שפורסמו השבוע.

על מתווה הגז הוא אומר שהשקרים והספינים סביב מתווה הגז ממשיכים, וראש הממשלה התגאה על 17 מיליארד שקלים - תמלוגים שישראל תקבל מהגז בחמישים שנים הקרובות.

גבאי אומר שנתניהו שכח לספר שהבטיחו לנו מאות מיליארדים, ושגם את ה-17 מיליארד האלה שהוא כל כך התגאה בהם אנחנו הולכים לשלם דרך חשבון החשמל שלנו.

הוא תוקף את נתניהו גם על הנתונים במערכת החינוך.

גבאי אומר: "שולחן הממשלה צריך לרעוד אחרי פרסום הנתונים על אי השוויון בחינוך. כי אם יש משהו שהנתונים האלה אומרים באופן חד משמעי, הוא שההצלחה של ילד בישראל תלויה ביישוב בו הוא נולד. מזה גם נגזרות ההזדמנויות שיקבל בחיים, היכולות שלו לרכוש השכלה אקדמאית, להשתכר בכבוד, להקים משפחה ואפילו לחלום חלומות ולהגשים אותם.

אפשר לסגור את הפערים האלה. מה שדרוש כדי לתקן את אי השוויון במערכת החינוך הוא דבר אחד בלבד: אומץ. אומץ פוליטי וציבורי להפסיק את התקצוב הבלתי שיווני בין סקטורים וקבוצות בחברה הישראלית. זה לא התקציב, יש מספיק ממנו, זה אופן חלוקתו ולא צריך עוד מחקרים ועוד ממצאים שיסבירו את זה. לא צריך להמציא את הגלגל ולגבש פתרונות חדשים לבעיה קבועה ומוכרת כבר שנים".

גבאי אומר בנימה אישית, שנתוני הפתיחה שלו בחיים לא היו הטובים ביותר, אבל מדינת ישראל לקחה עליו אחריות ואפשרה לו לממש את הפוטנציאל שלו.

על כך הוא אומר: "אחד המניעים המרכזיים שלי למעבר לעשייה הציבורית הוא לאפשר לכל ילד וילדה בישראל, אלה שנופלים היום בין הכיסאות, להצליח ולממש את הפוטנציאל הטמון בהם ללא כל קשר לנקודת הפתיחה שלהם בחיים. זה אפשרי, זה דורש חזון ואומץ, מושגים שיצאו מהלקסיקון הפוליטי שלנו".

אורי רבינוביץ,
0 תגובות