לא רק ילדות וילדים חולים בביתם לא ילמדו

שר החינוך פתח את שנת הלימודים בשנה שעברה

ח"כ איציק שמולי מוחה על כך שערב פתיחת שנת הלימודים משרד החינוך מודיע ככה סתם שאין לו מספיק כסף כדי לשלוח את ילדי החינוך המיוחד לבית הספר השנה.

שמולי אומר: "60 מיליארד שקל יושבים בקופתו השנה אבל את הפרוטות עבור הילדים שהכי זקוקים לו הוא פשוט לא מצליח למצוא; מבחינתו, שיישארו וירקבו בבית. יש גם דברים טובים קורים במערכת החינוך שלנו; אבל בתפקיד הכי חשוב שלה היא נכשלת כישלון חרוץ: בתפקידה להעניק לכל אחד ואחת, לא משנה עד כמה נחותים תנאי הפתיחה שלו, סיכוי שווה להצלחה.

משרד החינוך חייב לתת לילדים עם הצרכים המיוחדים לפתוח את שנת הלימודים ככל הילדים ולעשות את הכל כדי לתת להם (וגם לבני המשפחה המדהימים והאמיצים שלהם) את הסיוע כדי ללמוד, להתפתח ולהצליח. שיעלה כמה שיעלה (והאמת, שמדובר באמת בפרוטות במונחים של מדינה)".

ולא רק זה: כפי שפורסם בנשפיע, מורות ומורי תכנית שלבים, המלמדים ילדות וילדים חולים בביתם, לא יפתחו את שנת הלימודים.

מארגון כוח לעובדים נמסר שלאחר כמעט שנה של משא ומתן הודיעה הנהלת World ORT Kadima Mada המעסיקה את המורות והמורים כמורי קבלן, באופן חד-צדדי על השהיית המו"מ - מה שלא משאיר לעובדות ולעובדים ברירה אלא לא לפתוח את שנת הלימודים אם לא תתבצע התקדמות משמעותית.

לפיכך אומרים בארגון כוח לעובדים שכ-5,000 ילדים בגילאי גן חובה עד כיתה י"ב לומדים במסגרת התוכנית מדי שנה, בהם ילדים הסובלים ממחלות ניווניות, נזק מוחי ובעיות פסיכיאטריות.

מכוח לעובדים נמסר: "לפי תנאי העסקתם מורי התוכנית לא זכאים למשכורת בזמן חופשות משרד החינוך, הם אינם יודעים מתי תחל שנת הלימודים (שיבוץ המורים מסתיים בדצמבר) ואין כל משמעות בשכר לניסיונם או לשנות הוותק שצברו. בנוסף, למרות המעמסה הרגשית הכרוכה בעבודה עם ילדים חולים (לרבות מותם של תלמידים) לא ניתנת למורים כל הכשרה רגשית.

הסירוב לדרישות העובדים בולט במיוחד לנוכח התוספת לתקציב התוכנית לה זכתה קדימה-מדע ממשרד החינוך. בתשובה לשאילתה של ח"כ יוסי יונה (המחנה הציוני) טען משרד החינוך כי תקציב התוכנית בשנת 2016 היה 45 מליון שקל, וזאת לעומת 32 מליון שקל בשנה הקודמת."

יעל קיים,
0 תגובות