שבוע תל אביב בברלין

פקטורי ברלין יחד עם הנספחות המסחרית של ישראל בברלין חוברים זו השנה השניה לאירוע שבוע תל אביב המציג סטרט אפים מתל אביב ומישראל בפני תאגידים, שותפים ומשקיעים בשוק הגרמני.
 

ברלין הפכה בשנים האחרונות לאחד המקומות החמים בעולם בתחום הסטארט אפים. בדירוגים העולמיים ממוקם האקו סיסטם של העיר גבוה מאוד בסמיכות  לזה של תל אביב . עלות המחייה והמיקום המרכזי באירופה קורצים להרבה ישראלים.

לפי הערכות בשוק, בברלין יש 6,000 סטארט-אפים (המוגדרים כך אם מדובר במיזמים בעלי מודל עסקי ובני פחות משבע שנים). ההתמקדות היא בשירותי קמעונאות דיגיטלית ופינטק. מעריכים שמחצית מהיזמות בפינטק הגרמני נמצאת בבירה ברלין. על פי נתונים שפירסמה Berlin Partner מתגוררים בעיר צעירים מ-190 מדינות, מה שהופך אותה לאחת הערים קוסמופוליטיות ביותר בעולם.

פקטורי הפך בשנים האחרונות לאחד ממתחמי הסטארטאפים התוססים בעיר ולכזה המהווה השראה ללא מעט ערים נוספות באירופה. המתחם הססגוני מהווה בית לקהילה שמונה 2,000 חברים העובדת על עיקרון תשלום דמי חבר חודשיים: הסטארט-אפים הקטנים משלמים 50 אירו לאדם, חברות גדולות משלמות 500 אירו עבור כל אדם שעובד בשורותיהן. בין החברות הללו אפשר למצוא את טוויטר, סאונד קלאוד ואת הבנק הגרמני "דויטשה בנק" – אשר שוכרות ב"פקטורי" חללי עבודה, על מנת להיות בקשר עם הקהילה ולהיות קרובים לפיתוחים העתידיים עליהם עמלים כאן צעירים מכל העולם.

לאחרונה נבחרה פקטורי ע"י היוזמה של משרד הכלכלה והאנרגיה הגרמני "Digitial Hubs in Germany"  לאחד מ-  IoT&FinTech hub הנתמכים על ידה בגרמניה. מטרת היוזמה הינה לקדם שת"פ בין סטארט אפים מקומיים ובינלאומיים, מדענים, משקיעים וחברות מבוססות, בדומה לאקו סיסטם המוצלח בו פועל עמק הסיליקון.

חברות סטראט אפ ישראליות בתחום הIoT באופן כללי וספציפית  IoT בתחומי ,Automotive, Fintech, Industrial ,Insurtech ו- Chetbot מוזמנות להגיש מועמדותן להשתתף בוועידה שתתקיים השנה בין ה 21 ל 23 בנובמבר בלינק כאן.

דורון אברהמי , נספח כלכלי ברלין,
0 תגובות