נתניהו ערער באופן עצמאי

מעורבתו של נתניהו בשוק התקשורת בישראל הפכה לאובססיה של ממש, כזו המאיימת על חופש העיתונות ובכך על הדמוקרטיה הישראלית כולה. לא מזמן נתניהו עמד לפרק את הממשלה בגלל תאגיד השידור הציבורי. עבורו זה מסע רדיפה להישרדות הפוליטית שלו. עבורנו זה מאבק על חופש הביטוי והחובה לבקר ולפקח על הממשלה. 

נתניהו, ערער היום באופן עצמאי (לאור סירוב הפרקליטות לעשות זאת), על החלטת בג״ץ להיענות לדרישתו של העיתונאי רביב דרוקר כי נתניהו ייאלץ לחשוף את מועדי שיחותיו עם אדלסון ורגב, עורך "ישראל היום" לשעבר. 

ההסתרה הזאת מצטרפת לסירוב הזוג נתניהו לבקשה לחשוף את היקף העסקתה של שרה נתניהו, כפסיכולוגית בעיריית ירושלים, במסגרת העתירה של העיתונאי בן כספית שדרש מעיריית ירושלים למסור את המידע.

שרה נתניהו היא דמות ציבורית ופרטי העסקתה בעיריית ירושלים אינם שונים מעובדים ועובדות אחרים. להפך, יש לה מחויבות יתרה לשקיפות כלפי הציבור. 

העובדה שצריך להגיע לבית המשפט כדי לקבל מידע ציבורי בסיסי בכל הנוגע לראש הממשלה וסביבתו, היא תעודת עניות להתנהלות של נתניהו ושיקוף של מדיניות הסתרים שפועלת בבלפור. אין לנתניהו רצון לתת דין וחשבון לציבור, הוא עוסק בהסתרה, צנזורה ורדיפה - הכל במטרה אחת: לבצר את שלטונו ולשמור על מהלכיו בעבור זאת, הרחק מעיני הציבור. ההסתרות מעלות חשד להתנהלויות לא חוקיות, אחרת - מה כבר יש לו להסתיר?

אני גאה בדרוקר וכספית, ומחזקת את פועלה של התקשורת שעושה את עבודתה נאמנה. עלינו להוקיר ולהעריך את העיתונאים והעיתונאיות שפועלים למען השקיפות הציבורית וניקיון הכפיים השלטוני.

ח"כ מיכל רוזין,
0 תגובות