אכיפה ממוקדת לשמירת ניקיון החופים

חוף זיקים נקי לאחר שקיבלו התראה צילום: יצחק קודוביצקי

מראש הנקרה ועד אילת: תגבור משטרתי במימון המשרד להגנת הסביבה לרשויות חופיות לאכיפה ממוקדת לשמירת ניקיון החופים/

הרשויות שיזכו לתגבור: מטה אשר, עכו, קריית ים, חיפה, חוף הכרמל, חדרה, עמק חפר, נתניה, גן רווה, אשדוד, אשקלון ואילת. סך אורך החופים הלא מוכרזים ברשויות אלו הוא 78.4 ק"מ.

רני עמיר, מנהל היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית: "הציבור המבקר בחופים הוא המקור העיקרי לזיהום בפסולת ימית ולכן הוא גם הפתרון. פשוט משאירים את האזור נקי אחרי ביקור בחוף ובים ומונעים סיכונים מהאוכלוסייה ומהסביבה".

​במסגרת תוכנית חוף נקי של המשרד להגנת הסביבה, היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית יזמה סיוע לרשויות החופיות בביצוע פעולות אכיפה בחופי הים בחודש אוגוסט 2017. 
 
הסיוע יינתן באמצעות תגבור כוח הפיקוח, על ידי שוטרי משטרת ישראל, אשר ילוו את המפקחים מטעם הרשות החופית בפעולות הפיקוח והאכיפה, במטרה ליצור הרתעה מול עברייני פסולת בחופי הים ולצמצם את הנזק לסביבה החופית והימית.
 
במסגרת פעילות האכיפה, שהחלה בימים האחרונים, הנופשים המלכלכים בחוף עלולים להיקנס ב-750 שקל על השלכת פסולת, וזאת בשל הרגישות הגבוהה של החופים.
 
פעילות האכיפה החלה במקביל לקמפיין ההסברה "ים נקי" הבינלאומי של המשרד להגנת הסביבה, אקואושן ורשות הטבע והגנים, להפחתת הפסולת בחופים בדגש על פלסטיק. הקמפיין ממשיך כל הקיץ, מאיר זרקור על מצב החופים, ומזכיר לכולנו לקחת איתנו חזרה את כל מה שהבאנו לים, ולא להשאיר פסולת בסביבתנו. את הקמפיין מוביל גבי עמרני, כמציל של הים מפני האנשים המבלים בו.

כפיר ענבי,
0 תגובות