מדוע נופשים חרדים בהרי שווייץ?

מדוע נופשים חרדים בהרי שווייץ?

היות ושנאת החרדים באתרי נופש שווייצים היא לא חדשה וגם לא תופעה בודדת, נשאלת השאלה מדוע בכל זאת חרדים נופשים בארץ זו.

במהלך הדיון העכשיוי בשווייץ בעקבות תקרית האנטי-חרדית בארוסה, דיון הנערך לא רק בתקשורת המיינסטרימית, מועלת שוב ושוב הטענה שאם כל כך רע, אז למה כל כך טוב.בכך מנסים רבים להמעיט מחשיבות התקרית בארוסה וטוענים שאם היה כל כך רע החרדים היו מפסיקים לבוא. ישנם הסברים מוזרים לעיניין ואף אחד לא שואל חרדים אלא יהודים חילוניים שווייצים שבעצם די סולדים מחרדים.

בראיונות שונים מציגה עצמה כקורבן מנהלת בית הדירות שחיברה את השלטים החרדופובים.

מסתבר שהיא מקבלת הרבה מיילים של שנאה וגם Fake Booking. אנשים מתעניינים בשכירת דירה ואחרי שהיא שולחת הצעה, הם מקללים אותה. גם Booking.com סגר לה את החשבון וזו מכה קשה עבורה, היות דרך אתר זה היו באים רוב ההזמנות למלון. מסתבר שככל הנראה כמו באתרי תיירות רבים וגם משרדי התיירות השווייצים לא נהוג לעשות קמפיינים לעודד תיירות חרדית לשווייץ כמו שנהוג כלפי תיירים ממדינות שונות.

לטענה של מומחה תיירות, גם כך מגיעים חרדים רבים ובמוחו חשב בוודאי (מגיעים יותר מדי).

יחד עם זאת היא טוענת שמלבד מקרה אחד לא היו ביטולים.

חשוב לציין שרבים מהמארחים השווייצים מתנהגים דווקא בסדר ואף אפשר לקנות בחנויות מוצרים כשרים.

סביר להניח שגם מלבד התקרית הזו המנהלת התייחסה פחות או יותר בסדר ועכשיו יצא לה החוצה חלק ממה שהיא חושבת על יהודים. גם עכשיו נראה שהיא לא מבינה את הסערה.

צריך להביא בחשבון שהאשה היא לא רק אחראית להזמנות ולסדר בבית, אלא גם מנהלת ארגון של משכירי דירות בארוסה.

בכל זאת בתקשורת השווייצית יש שמגינים עליה גם בכך שטוענים שהיא כאילו "רק" שרתית, מסתירים את שמה המלא וגם מפקסלים את תמונתה וגם ברובם מדגישים שזה מקרה בודד שנופח. זה כמובן מגוחך ומביך לגמרי.

מאידך הודיע האחראי על התיירות בארוסה שמכוונתו להגביר את ההכשרה של עובדי התיירות בהתנהגות עם אנשים מתרבות אחרת.

חשוב להדגיש שכבר לפחות עשרים שנה ישנם דיווחים בתקשורת על תקריות אנטי-חרדיות באתרי תיירות שווייצים וישנם בעלי דירות לא מעטים שמסרבים להשכיר דירות לחרדים והנימוקים די מזעזעים.

שרגא סודרמן,
0 תגובות