שרה השתתפה באירוע לעולים

שרה נתניהו השתתפה אתמול בערב באירוע לכבוד 400 עולים חדשים שיתגייסו כחיילים בודדים לצה"ל במסגרת תכניות "צופים גרעין צבר" ו"צופים איתנו" של תנועת הצופים.

שרה  נתניהו מונתה לפני שנתיים לנשיאת הכבוד של תכנית החיילים הבודדים.

היא אמרה באירוע: "אני מאוד שמחה להיות אתכם גם השנה הזאת ולחבק בחיבוק גדול ובהרבה אהבה את מאות העולים שמגיעים לישראל במסגרת פרויקט ״גרעין צבר״. ברוכים הבאים לארץ היפה שלנו! ברוכים הבאים הביתה! אני מגיעה כל שנה להרבה אירועים, אבל עדיין, האירוע הזה הוא הכי אהוב עליי, והכי מרגש אותי. לראות אתכם, נערים ונערות צעירים שעוזבים את הבתים, את ההורים, את החברים בכל רחבי העולם ובאים אלינו, לארץ שלנו, לשמור עלינו, על המדינה שלנו - זה כל כך מרגש, ואני יודעת שכל עם ישראל מעריץ וגאה בכם.

כשאני נפגשת אתכם, עם החיילים והחיילות הבודדים, אני תמיד מרגישה שאני אמא של כולכם. אבל בראש ובראשונה אני באמת גם אמא של יאיר ואבנר – ואבנר, שהוא עכשיו נמצא כאן והוא חייל במדינת ישראל, הדביק אותי באהבה הגדולה שלו לצופים ולגרעין צבר.

אבנר גדל בתנועת הצופים ועשה שנת שירות בגרעין ״עתיד״ בבת ים, שם הוא הכיר את החבר'ה שהגיעו לישראל במסגרת "Year Course״, וכך נולד הקשר שלו אתכם וכמובן בהמשך עם כל החברים שמגיעים לארץ במסגרת "צבר". הוא סיפר לי תמיד עד כמה הוא מעריץ את החיילים והחיילות הבודדים, שעוזבים את הכל כדי לתרום למדינה ולבוא הנה לשרת בצבא ההגנה לישראל.

אתם הפנים האמיתיות של מדינת ישראל ושל צבא ההגנה לישראל – הצבא המוסרי ביותר בעולם. אנחנו כולנו אוהבים את צה״ל, גאים בו ומשרתים בו. אין לנו צבא אחר ואין לנו מדינה אחרת, ואם אנחנו לא נשמור על עצמנו ונגן על מדינת ישראל – אף אחד לא יעשה זאת במקומנו.

אני מאחלת לכולכם שירות משמעותי ובטוח וקליטה נעימה בישראל. בכל הזדמנות בה תשבו עם הווטסאפ או הפייסבוק ותדברו עם ההורים ותתגעגעו הביתה, אני מבקשת מכם להסתכל סביבכם ולזכור שכל הישראלים והישראליות, כל עם ישראל, אוהב אתכם וגאה בכם. אף פעם אתם לא לבד ואף פעם אתם לא חיילים בודדים. כולנו אתכם, כולנו משפחה אחת, תמיד נהיה. תודה רבה לכם, תשמרו עלינו ותשמרו על עצמכם".

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו שהוקרנו באירוע: "ברוכים הבאים הביתה! יש לי פינה חמה בלב ל״גרעין צבר״ מסיבה פשוטה, זה קרוב אצלי בבית. רעייתי שרה מלווה אתכם, החיילים והחיילות, לאורך כל ימות השנה. בננו אבנר עשה year course וכך הוא פתח את ליבנו ל״גרעין צבר״, הוא היה חניך בתנועת הצופים, והוא כל כך התרגש לראות אתכם עוזבים מאחור את הבתים והמשפחות ומגיעים למדינה שלנו כדי לשרת בצה״ל, שהוא הדביק אותנו באותה התרגשות, באותה אהבה גדולה.

מדינת ישראל היא הבית לכל יהודי העולם - ואתם ההוכחה הטובה ביותר לכך. כראש ממשלת ישראל אני רוצה להצדיע לכם ואני רוצה לומר לכם, בשם כל אזרחי ישראל, שכולנו אוהבים אתכם וכולנו מחבקים אתכם, בייחוד ביום המרגש הזה".

עדי נוי,
0 תגובות