הסכם עם עובדי אגד

"בשורה שתשנה לא רק את מעמד הנהגים באגד אלא את פני התחבורה הציבורית בישראל" - כך אמר יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן עם החתימה על ההסכם החדש ופורץ הדרך שנחתם לפנות בוקר להסדרת זכויות עובדי אגד.

ההסכם נחתם בין יו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי, יו"ר מזכירות אגד אבי פרידמן, יו"ר ועד העובדים הארצי, יעקב וחניש, נציגי הנהלת אגד, חברי הוועד ומחזיק תיק התחבורה הציבורית באיגוד עובדי התחבורה, דורון עזרא.

ההסכם הדרמטי שנחתם כולל טבלת שכר ייחודית וראשונה מסוגה בענף התחבורה הציבורית שמביאה לשדרוג דרמטי של שכר הנהגים, וכן כולל מנגנון קידום שכר גם לעובדי המינהל והמשק. לצד זאת, ובין היתר, לראשונה ההסכם כולל הצמדת שכר לכלל הסקטורים באגד להסכמי המגזר הציבורי.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, בירך על ההסכמות שהושגו ואמר כי: "טבלת השכר הייחודית והראשונה מסוגה שמוצגת בהסכם, קובעת למעשה סטנדרט חדש לתנאי העסקת העובדים במפעילות התחבורה הציבורית. מדובר בבשורה שתשנה לא רק את מעמד הנהגים באגד אלא את פני התחבורה הציבורית בישראל. מהלך זה יגביר את האטרקטיביות של הענף, יביא לצמצום המחסור החמור בכוח אדם מיומן בתחום, ויתרום לשיפור איכות השירות והבטיחות לטובת כלל משתמשי התחבורה הציבורית בארץ".

יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, אמר במעמד החתימה: "ההסכם הוא לא פחות ממהפכה. הצבנו רף חדש לתנאי השכר של הנהגים בתחבורה הציבורית ורף זה יהפוך במהרה לגולד סטנדרט שישנה את המציאות בתחבורה הציבורית בישראל, תוך הגנה על האיזון הראוי בין המשימה האחראית שמבצעים הנהגים לבין התגמול שמגיע להם. בנוסף לכך, הבאנו להישגים משמעותיים גם ליתר הסקטורים באגד, תוך הבטחת הביטחון הכלכלי של כלל העובדים".

יו"ר הוועד הארצי של עובדי אגד, יעקב וחניש, ציין כי: "המאמצים, הנחישות והעמידה האיתנה של העובדים והוועד השתלמו. בתמיכת ההסתדרות ואיגוד עובדי התחבורה, הצלחנו להביא הישג היסטורי שמיטיב עם כלל עובדי אגד ומשמש כמגדלור לענף כולו"

גיל צח,
0 תגובות