"זה קורה כמעט מדי יום"

תאונת הקורקינט של שלומית מלכה לא הפתיעה את תושבי שדרות רוטשילד.

ב-30 ביולי פרסם אחד מתושבי האיזור בעמוד הפייסבוק של עיריית תל-אביב:

"היי עיריה, מה נסגר עם ההשקיה של הדשא של רוטשילד בשעות הבוקר? זה גם יוצר שלוליות על הכביש שמועפות על הולכי הרגל, גם מסכן את רוכבי האופניים על השביל החלק וגם לא חסכוני במיוחד. מה הבעיה לשים טיימר לשתיים בלילה?".

תגובת העירייה לא איחרה לבוא:

"היי טל, בדקנו את העניין. מתברר כי מערכת ההשקיה פועלת בכל השדרה לפי תוכנית מסודרת בין 2:30 בלילה ל-6:00 בבוקר. כל הפעלה בשעה אחרת במהלך היום היא לצורך בדיקה וטיפול במערכת. שיהיה המשך יום נעים"

האחראית על תיק התחבורת בעיריית תל אביב, מיטל להבי, אומרת: "מתפללת להחלמתה המלאה והמהירה של שלומית מלכה. בואו נחזיק אצבעות  הגידול בשימוש בדו גלגלי מחייבת את כולנו ליתר אחריות במרחב הציבורי, את הממשלה להסדרה מהירה יותר של התחום (רישוי, קסדות, ביטוח, סמכויות אכיפה, חינוך והסברה) ואת העירייה לביצוע ותחזוקה של תשתיות ראויות. העירייה בודקת את נסיבות המקרה המצער, כפי שנעשה גם ביחס למקרים קודמים, ונפיק לקחים בהתאם".

 

יו"ר ועדת הכלכלה איתן כבל אומר שאנחנו במלחמה שאם לא תהיה דרמה אמיתית שתשנה את המגמה, נגיע השנה ללמעלה מ-400 הרוגים בקטל בכבישים.

הוא אומר שכמובן שזה לא כולל את הפצועים, את הכאב והיגון של משפחות ההרוגים והפצועים, ומה לעשות גם את הנזקים הכלכליים שמגיעים לכדי 15 מיליארד שקל בשנה.

כבל אומר שנתונים אלה לא מבהילים את ראש הממשלה ואת מי שאמור לחולל את המהפכה הנדרשת.

הוא הוביל בוועדת הכלכלה שימוע מקיף ויסודי בנושא, הקים ועדת משנה בראשותו של חבר כנסת יעקב אשר וכל שבוע מתחיל את הדיונים באיזכור של מספר ההרוגים.

אבל, הוא שואל את עצמו, מה עוד צריך לעשות שלא עשינו?

כבל אומר: "איפה אנחנו, חברי הכנסת מכל סיעות הבית, שנרתמו לנושא לא עושים את מה שנדרש מאיתנו כדי שזעקתנו תשמע על ידי ראש הממשלה ושריו.

בכפר יפיע שתי אחיות נהרגות ולפי הפרסומים כנראה שהנהגת נהגה ללא רשיון... ובתל אביב נפצעת קשה בתאונת קורקינט חשמלי שלומית מלכה. אבל, הוא אומר, רק לאחר שנפצעה שלומית נושא הבטיחות ברכיבה על קורקינטים עולה לסדר היום, אבל כשזה קורה כמעט מדי יום לאזרחים שאינם מוכרים אין מי שיעסוק בעניין.

כבל שואל: "האם נדרשת תאונה קשה או תאונה בה יפגע ידוען כדי שהנושא של המלחמה בקטל בדרכים יעלה לסדר היום? האמת שגם זה לא עוזר כי באותה מהירות שזה עולה עתה לסדר היום, כך הנושא נמוג ונעלם מסדר היום.

אני לא מרים ידיים ואמשיך עם חברותיי וחבריי לוועדת הכלכלה להיאבק כי זה עלול לפגוע בכל רגע נתון בכל אחת ואחד מאיתנו! חייבים להתעשת, חייבים להתעורר, חייבים לעצור את הטירוף שבכבישים ולמנוע את ההרוגים והפצועים הבאים.

אדרוש באופן ברור ממשרד התחבורה להניח בפנינו את שלושת הנקודות שנותרו פתוחות בתקנות הקיימות בנושאי אופניים חשמליים ושמחייבות אותנו למענה: 1. סוגיית הרישוי 2. סוגיית ההכשרה של הרוכב 3. סוגיית הביטוח. אני נחוש לקדם ולסיים זאת במהלך המושב הקרוב של הכנסת".

עודד בן דוד,
0 תגובות