טראמפ שולח את ג'ארד קושנר וג'ייסון גרינבלט לשיחות באזור

הבית הלבן הודיע על הגעת משלחת יועציו של הנשיא טראמפ לקידום המשא ומתן עם הפלסטינים.

בפתח ישיבת הממשלה אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו: "הנשיא טראמפ ישלח בקרוב את נציגיו, ג'ארד קושנר וג'ייסון גרינבלט, לשיחות באזור, כולל כמובן בירושלים, לנסות להתניע תהליך מדיני. אנחנו כמובן נקבל אותם בברכה כתמיד".

השר לשיתוף פעולה אזורי צחי הנגבי בירך על הודעת הבית הלבן: "יש כרגע תקווה אמריקנית לחדש את המשא ומתן. זה מאוד תלוי בפלסטינים. לאחרונה הייתה פריצת דרך במעורבות האמריקנים עם הסכם המים של פרויקט תעלת הימים ויכול להיות שזה סימן מעודד להמשך הדיאלוג עם המשלחת שתגיע היום''.

נתניהו התייחס בישיבת הממשלה למינוי ראש חדש למועצה לביטחון לאומי: "בעוד יומיים יתחיל בתפקידו כראש המל"ל מאיר בן שבת, שנמצא איתנו כאן. מאיר הוא עתיר ניסיון ומעש בהגנה על ביטחון ישראל, בשב"כ, כולל בתפקידו האחרון כראש מרחב דרום, ואת כל תפקידיו עשה בהצטיינות. הוא גם מוכר לחברי הקבינט שכבר התנסו בבהירות מחשבתו, פרי ניסיונו פעמים רבות. אנחנו מקבלים אותו בברכה.

אני רוצה גם להודות בהזדמנות הזאת לאיתן בן דוד שנענה לבקשתי להישאר במל"ל ועשה עבודה יוצאת מן הכלל, וימשיך לעשות עבודה יוצאת מן הכלל. מברך אותך ומודה לך, ואנחנו כמובן נמשיך את עבודתנו המשותפת".

שר החינוך ויו"ר מפלגת הבית היהודי נפתלי בנט בירך על מינויו של מאיר בן שבת לתפקיד ראש המועצה לביטחון לאומי: "בן שבת מביא עימו ניסיון בטחוני רב-שנים בזירות שונות, והבנה עמוקה ורחבה של הביטחון הלאומי הישראלי. חיוני שהמל"ל יהיה גוף חזק ומרכזי בתכלול וניהול הביטחון הלאומי שלנו. עליו גם להוות עזר כנגד כדי להביא עמדות וחלופות מדיניות-ביטחוניות מגוונות, וכדי להימנע מקיבעונות מחשבתיים. אני מאחל לבן שבת הצלחה בתפקידו".

אורי רבינוביץ,
0 תגובות