החשב הכללי לשעבר מסביר למה הוא יהיה בהפגנה

הצוותים של התומכים והמתנגדים לנתניהו הכינו את ההפגנות הערב בפתח תקווה.

 

זהבה גלאון מסבירה מדוע היא מתנגדת להפגנות התמיכה בראש הממשלה: "בליכוד, מפלגה שהפכה לשכפ"ץ של ראש הממשלה, טוענים שההפגנות נגד השחיתות נועדו להפעיל לחץ על היועמ"ש. ההפגנות אכן החלו כביקורת על גרירת הרגליים של מנדלבליט, אבל זה לא מה שהפך אותן לגדולות וחשובות כל כך. מי שעשה את זה היתה המשטרה. זוכרים איך שוטרים שברו יד למני נפתלי? איך המשטרה אסרה על קיום הפגנות נגד השחיתות בכל פתח תקווה בניגוד לחוק ולהחלטת בג"ץ? זה מה שגרם לאנשים באמת לצאת מהבית בהמוניהם".

גלאון אומרת שההפגנה הערב היא נגד שרים שמודיעים שאין להם בעיה לחיות עם ראש ממשלה שהוגש נגדו כתב אישום. 

היא אומרת: "היא נגד ראש ממשלה שחשוד בקבלת שוחד ובמרמה, ובמקום לתת תשובות לציבור מאשים את התקשורת והשמאל ברדיפה. לא התקשורת קיבלה עשרות אלפי שקלים בחודש לפינוקים. לא השמאל פיתה את ראש הממשלה לרכוש צוללות, בעסקה שמכניסה מיליונים לעורך דינו. לא השמאל הוקלט מנסה לשחד מו"ל של עיתון כדי להשפיע על הסיקור התקשורתי שלו. אלו עובדות, לא פרשנות. אבל קואליציה שלמה מעמידה פנים שמדובר בזוטות. איך אמר נתניהו? "חמגשית". 
נתניהו טוען שההפגנות נגדו נועדו להחליף את הממשלה. יש לי דבר אחד לומר לו: את הממשלה נחליף בבחירות, אותך נחליף עכשיו. אבל ככל שבקואליציה ימשיכו לגונן על מנהיג שסרח, כך ההפגנות בפתח תקווה יגדלו. ההפגנות הן על הסירחון ועל חבורת האנשים שיושבים בתוכו ומעמידים פנים שמדובר בשושנים". 

שוקי אורן, מי שהיה החשב הכללי באוצר, מסביר למה הוא יהיה הערב בפתח תקוה ומדוע זה חשוב:

"פרשת הצוללות לא היתה נחקרת אלמלא עתונות חוקרת ולחץ ציבורי. ראש הממשלה טרם נחקר בפרשת הצוללות. ראש הממשלה חייב להיחקר! זה לא תה לקשיש ולא קקי של קיה זה בטחון המדינה בידים של תאבי בצע. הוא לא ידע? לא סביר אבל נניח לרגע שנכון. הוא כבר יודע חודשים רבים ששימרון יצג בניגוד עניינים מטורף את המספנות. האם הוא בעט בישבנו? לא. אם אדם ישר יודע שאיש אמונו מעל באמונו ומאחורי גבו פעל בנושא מרכזי למען אינטרס אישי האם אותו איש ישר לא היה מעיף אותו לכל הרוחות? ראש הממשלה חייב להיחקר והציבור חייב לדרוש. הנסיון לדה לגיטימציה של ההפגנה מגוחך. זכות בסיסית בדיוק כמו הזכות הלגיטימית של אוהדי עזריה להפגין מול בית המשפט הצבאי". 

עודד בן דוד,
0 תגובות