ליצמן עוצר יבוא משחות שיניים

משרד הבריאות בראשות יעקב ליצמן רוצה לעצור ייבוא מקביל של משחות שיניים, מה שהולך לייקר בצורה משמעותית את אחד ממוצרי ההיגיינה והבריאות היחידים שכולם משתמשים בהם.

כחלק מהקמפיין שלו למען ביטול הייבוא המקביל, משרד הבריאות הזהיר מפני משחת שיניים Colgate Advanced Whitening תוצרת פולין ודרש מאנשים להחזיר אותה למשווקים. משחת השיניים הזאת מיוצרת בפולין, כלומר חייבת כבר בתקנים ובבטיחות של מכון התקנים ומשרד הבריאות של האיחוד האירופי. בנוסף לזה היא מיוצרת על ידי פאקינג קולגייט, כלומר עוברת את מבחני הבטיחות הפנימיים של אחת מחברות ההיגיינה הכי גדולות בעולם, במפעל שמוכר ללקוחות הרבה יותר גדולים ועשירים מאיתנו במערב אירופה.

שימו לב, זה לא שמשרד הבריאות מצא איזה חומר רעיל במשחת השיניים אז הוא מזהיר את הציבור - הם פשוט לא בדקו אותו *בעצמם* עם עובדי המגזר הציבורי שלהם, והם מסרבים לסמוך על האירופאים. אם למרות זאת יש עדיין חשש לבריאות הציבור, הרשו לי להציע הצעה: על מוצרים בייבוא מקביל תהיה מדבקה בולטת "אושר לשיווק באירופה אך לא נבדק על ידי משרד הבריאות הישראלי" ונגמר הסיפור. עדיף בהרבה מאשר לאסור על ייבוא זול של מוצר בריאות קריטי שכולם, עשירים ועניים כאחד, משתמשים בו.

התמונה של ‏‎Idan De Eretz‎‏.
עידן דה ארץ,
0 תגובות