מדדו את אורך המכנסיים?

צה"ל נכנס לך מתחת לחולצה. חיילת שלחה לנו השבוע סיפור שזעזע אותנו:

"בזמן קורס ההדרכה שהייתי בו, נאמר לנו שאסור לנו להיתפס בשעת ט"ש ללא חזייה. למה? כי זה לא מכבד את המפקדים ועשוי להסיח את דעתם. בין המסדר שבסוף שעת הט"ש, לבין כיבוי האורות יש 2 דקות. אם ניסינו גם בזמן הזה להוריד את החזייה והיינו נתפסות – גם אז, הערה, שיכולה להפוך לשעה ביציאה או לשבת שלמה בבסיס. האפשרות ה"חוקית" היחידה היתה להוריד את החזייה בשכיבה, במיטה, אחרי כיבוי האורות.

וזה לא נגמר בחזיות. כמו בעוד הרבה מקומות בצה"ל, גם בקורס שלנו אסרו על החיילות להגיע למד"סים עם טייצים (גם אם הם היו תקניים, עד הברך), מעל הטייץ חויבנו ללבוש מכנסי כדורסל, או פשוט להחליף אותם בשרוואל. לעומתנו, המפקדים והחיילים האחרים התאמנו במכנסי ספורט כל כך קצרים, שלפעמים הובכנו נורא בגלל מה שיצא לנו לראות.

ולבסוף, האיסור על לבישת בגדים לבנים. על בנות בלבד נאסר ללבוש בגדים לבנים מחשש שיהיו שקופים. אני לא מדברת על גופיות, אלא גם על סוודרים או סווטשירטים לבנים. באף שעה, לא בשעת ט"ש ולא בזמן אימוני כושר, אסור היה לנו ללכת עם בגדים לבנים או בהירים. גם כאן, ברור שהמפקדים והחיילים בבסיס לבשו חולצות לבנות ללא שום הגבלה."

הסיפורים המרתיחים האלה לא קורים בחסות משמרות הצניעות של מאה שערים. מדובר בקורס מדריכות בצה"ל. שוב מסתבר שמפקדי צה״ל בוחנים חיילות על הגוף שלהן: הן נבחנות על שקיפות החולצה, על לבישת חזייה ועל אורך המכנסיים שלהן. הן מקבלות מסר שהגוף שלהן הוא מטרד והסחת דעת, שבכל מקום – אפילו בשעת ט"ש שהיא השעה היחידה ביום שהן מקבלות לעצמן – הן אובייקט מיני פרובוקטיבי, ושהשליטה העצמית של החיילים היא האחריות שלהן.

שדולת הנשים בישראל,
0 תגובות