אבי גבאי תוקף את נתניהו

אבי גבאי תוקף את ראש הממשלה בעקבות הנאום בגני התערוכה ואומר שעם ישראל ראה ראש ממשלה חסר ביטחון שתוקף את הפרקליטות והמשטרה שאת ראשיהן הוא מינה בעצמו.

גבאי אומר: "ראש הממשלה ישסה, יפלג וינסה להסיט את תשומת הלב מהנכים ומבעיות האמת של עם ישראל ואנחנו נאחד ונחזיר את המנהיגות שלה זקוק העם.

תמיכת חברי מרכז הליכוד הערב בשחיתות של משפחת נתניהו לא משקפת את דעת מצביעי הליכוד שכמו כל עם ישראל משלמים את מחיר השחיתות בשירותים אזרחיים, פקקי תנועה, מחירי דיור בלתי אפשריים וזוגות צעירים שמפחדים להתחיל את חייהם העצמאיים. נתניהו טוען כל הזמן שהעם איתו. אני קורא לו לבדוק את זה בבחירות ארציות בהקדם".

גבאי אומר שאבדן הממלכתיות עלול להחריב את שלטון החוק: "ראש הממשלה דרש משרי וחברי הכנסת של הליכוד לצאת להגנתו, והם שכבר עסוקים בהיבחרות מחדש ובפריימריס הבאים עוקבים אחרי ההוראות, מובילים ומתדלקים בימים האחרונים שיח ציבורי קיצוני, מסית ומתלהם, שנועד להפריד ולשסות בין חלקי העם ולייצר דה לגיטימציה לכל גוף מקצועי ועצמאי במדינה.

הפרקליטות, המשטרה וגופי אכיפת החוק הם היסודות המרכיבים את הדמוקרטיה. בפרקליטות ובמערכת בתי המשפט ישנם אנשי מקצוע מצוינים, שעושים את עבודתם בענייניות ומתוך חתירה לחקר האמת.

אני קורא למר נתניהו לנהוג כראש ממשלה, לשים סוף לשיח המסוכן והמתלהם ולא להמשיך להתחבא מאחורי דוד ביטן, אורן חזן ואחרים שהוא מדבר מגרונם.

אני קורא למר נתניהו להתייצב מאחורי האמת: אנשי החוק אותם תוקפים אנשי הליכוד בימים האחרונים מונו על ידי נתניהו עצמו - היועץ המשפטי לממשלה והמפכ"ל, והם מבצעים וימשיכו לבצע את מלאכתם נאמנה".

אורי רבינוביץ,
0 תגובות