"מתקפה על גורמי אכיפת החוק"

אין שום בעיה עם חברי ליכוד שתומכים בנתניהו - אבל יש בעיה גדולה עם המתקפה המתוזמרת על גורמי אכיפת החוק.

דמוקרטיה היא גם שלטון חוק ומערכות אכיפת חוק ומשפט עצמאיים ותקשורת חושפת. אי אפשר לומר שאנחנו בעד דמוקרטיה - ובאותו הבל פה להרוס את מרכיביה ולומר שהם בובות של איזה שמאל דמוני.

אני שומעת את הקולות בימים האחרונים, שרומסים כל קו אדום שהיה כאן אי פעם. מוכרחים לעצור את רכבת השדים הזאת כי היא תהרוס אותנו מבפנים. שלטון חוק הוא זה ששומר על כל אזרח, בידיעה שמי שיפגע בו או ברכושו האישי או ייקח מהרכוש הציבורי - ייענש. כי אין אדם מעל החוק.

זכותו של כל אחד להצביע למי שהוא רוצה, לתמוך במי שהוא רוצה ולקבוע עמדה לפי הפרסומים שכבר היו - האם המעשים מושחתים או לחכות להכרעה משפטית אם הם פליליים? כל עוד ובתנאי שנותנים אמון ומחזקים את המשטרה, הפרקליטות, בתי המשפט והיועץ המשפטי לממשלה (ולכן אני לא מפגינה מול ביתו). אני בטוחה שרבים ממצביעי הליכוד מרגישים אי נוחות מהמופע הערב בגני התערוכה.

המנהיגות הנדרשת עכשיו היתה של ראש ממשלה שאומר "אני סומך על גורמי אכיפת החוק ואשתף עמם פעולה". מנהיג שקורא לאנשי מפלגתו לא להשתלח במערכות החוק, שמתנער מהטקסטים המתלהמים המכוערים שאנחנו שומעים בימים האחרונים, שרוצים להרוס את המוסדות ששומרים על החברה הישראלית כולה מפני אנרכיה.

לצערי מבחן הנאמנות לנתניהו הוא לא מי תומך יותר, אלא מי הורס יותר ומקלל יותר את מוסדות המדינה, את התקשורת וכל מי שנלחם על נקיון ציבורי. מבחן הנאמנות למדינה - הוא מי מגן על שומרי הסף ועל שלטון החוק שלה, ששומר על כולנו.

ציפי לבני,
0 תגובות