האופוזיציה מגיבה לנאום ראש הממשלה

האופוזיציה מגיבה לנאם ראש הממשלה בגני התערוכה.

יצחק הרצוג אומר: "מופע האימים של נתניהו הערב מבטא רגע מבחן לשלטון החוק ולדמוקרטיה הישראלית. השתלחותו של ראש ממשלת ישראל הייתה מביכה, משפילה ומסוכנת. הציבור מימין, ממרכז ומשמאל יודע כי הגיעה העת להחליף את נתניהו. לציבור נמאס מתחושת שלטון היחיד והוא סולד מהאיום שנבע מדבריו של נתניהו לדמוקרטיה החופשית, הנאורה והבריאה של ישראל".

יואל חסון אומר: "אזרחי ישראל צפו בנאום של דיקטטור. המסר של נתניהו ברור: הוא ראש ממשלת תומכי הליכוד. מי שלא הצביע לו מוקע ממדינת ישראל. נתניהו קורע אותנו מעם ישראל, וחותר למדינה שנקייה ממתנגדיו. נתניהו פתח הערב במסע ציד נגד אלה שלא הצביעו לו, והוא ירדוף אחריהם עד שישלים את שאיפתו: מדינה דיקטטורית שבה דגל נתניהו מחליף את דגל מדינת ישראל. זו סכנה ממשית לאחדותה ולחוסנה של מדינת ישראל. אנחנו נוכל לה, אנחנו ננצח אותה. אנחנו נישאר והוא יהיה ראש ממשלה לשעבר, בקרוב".

אילן גילאון אומר: "ראינו בן-אדם לחוץ, מבוהל, שמרגיש את החבל מתהדק סביב צווארו, כשבני משפחתו ומקורביו כבר מסובכים מעל הראש. על שרון אמרו שהוא מתלוצץ עם רופאיו – נתניהו עסוק בלהריץ דאחקות עם חוקריו.

בחוץ נכים מתגוללים ברחובות ונידונים לעוני מחפיר והוא עסוק בקמפיין בחירות, הפצת שנאה והסתה נגד השמאל כמיטב המסורת מאז אותו ערב במרפסת בכיכר ציון. לא ברור כיצד נתניהו שמחזיק עיתון פרטי מעז לעלות על דל שפתיו את הביטוי פייק ניוז.

קיסרות חזירית או חזירות קיסרית, תקראו לזה איך שתרצו, משפחת נתניהו עולה לכולנו בדם, בבריאות ובהרבה מאוד כסף. תעשיית השחיתות של נתניהו והליכוד צריכה להסתיים – והיא המפעל שצריך לסגור במדינה הזאת".

חברת הכנסת מיכל בירן אומרת: "איך שלא תסובבו את זה - הנאום של נתניהו הערב הוא שריקת הפתיחה למלחמת אחים. מעולם לא היה ראש ממשלה ששיסע ופורר כך את הציבור הישראלי, שהסית ושיסה את חלקיו זה בזה, שפגע אנושות בתחושת האחדות שמשאירה אותנו ביחד, בתור עם אחד. בסופו של יום זה מה שאנחנו, ראש הממשלה. עם אחד. משפחה אחת. אנשים שחולקים היסטוריה, מרקם חיים משותף ותקווה לעתיד טוב יותר.

במשפט שלמה, קבע המלך החכם מכל אדם שהאם האמיתית היא זו שתעדיף לוותר על בנה מאשר לקרוע אותו לגזרים. ואילו אתה, אדוני ראש הממשלה, קורע את העם בישראל לגזרים כדי לשמר את שלטונך. הבחירה שלך לנהוג כך מכאיבה, מקוממת ומכעיסה יותר מכל החשדות התלויים נגדך".

התמונה של ‏Michal Biran | מיכל בירן‏.
כפיר אוחיון,
0 תגובות