תעודת הוקרה לאפרים (קרמשניט) ארליך

אנחנו מתרגשים לספר לכם שבעקבות המלצתנו, העניק נשיא המדינה ראובן רובי ריבלין תעודת הוקרה לחושף השחיתות נצ"מ אפרים (קרמשניט) ארליך בטקס מיוחד שנערך בבית הנשיא.

זו השנה השנייה ברציפות שנשיא המדינה מקיים את טקס הענקת תעודות ההוקרה על תרומה לטוהר המידות במוסדות הציבור בישראל. אנחנו מברכים את הנשיא ריבלין על עצם קיום הטקס החשוב והראוי הזה, במיוחד לאור העובדה שהחוק שמחייב להעניק תעודות הוקרה קיים כבר משנת 1995, אך הנשיא ריבלין הוא הראשון שהחליט ליישם את החוק ולחזק את טוהר המידות ברשויות השלטון.

ניצב משנה ארליך פעל נגד פגיעה בטוהר המידות במשטרת ישראל – פעולותיו הביאו להקמת ועדת חקירה – ועדת זיילר – בעקבות חשיפתו את פרשת האחים פריניאן, שהובילה לתיקון ליקויים חמורים בהתנהלות המשטרה. לצערנו, מי שבלט בהיעדרו בטקס הוא מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך. צר לנו שלא נעשו מאמצים להתייצב ולהגיע לטקס ולתמוך במשרת ציבור שתרם תרומה מכרעת למשטרה ולניקוי אורוות בה. 

יחד עם ארליך זכתה גם שלומית בוסקילה, שחשפה מעשים חמורים של אנשי צוות במרכז לבריאות הנפש בטירת הכרמל כלפי מטופלים המאושפזים בו.

אנחנו מחזקים את דברי ריבלין בטקס לפיהם שלומית ואפרים הינם "דוגמה לאנשים שבחרו לא לשתוק מול עושי עוול המשמנים והמשדלים, המאיימים והמשחיתים, אנשי הקומבינות ועיגולי הפינות, כל אלו המאיימים על יסודותיה של מדינת ישראל ועל שגשוגה".

התנועה לאיכות השלטון,
0 תגובות