ישבתי מול רביב דרוקר וברוך קרא

ישבתי לתומי מול רביב דרוקר וברוך קרא לצפות ב"המקור" בערוץ-10, ונסחפתי אחרי העובדות והגילויים אף שאת רובם ידעתי בתוקף תפקידי מראש, וגם מידע שאסור בפרסום. בכל זאת המשדר היה מזעזע, חזק, חשוב.

איך אירע שבעסקה ביטחונית כה יקרה אירעו כל כך הרבה תקלות וחשדות למרמה? ואיך אירע שכל ה"רעים" היו לצידו של בנימין (ביבי) נתניהו, וכל ההגונים עם משה (בוגי) יעלון?

אפילו תאמינו שביבי לא ידע; ושדוד שמרון לא סיפר לו מה הוא עושה במספנה הגרמנית; ותפסחו על השאלה כיצד ביבי ממשיך לשבחו אחרי שהסתיר ממנו עובדה כזאת; ותתעלמו מה"טריק" של ביבי המנסה לחמוק במשחקי מלים המכסים על האמת, שנתן הסכמתו שהגרמנים יבנו למצרים צוללת מודרנית - עדיין הברירה חמורה: או שביבי אינו דובר אמת, ובגלל אפשרות זו - שטרם נדונה והוכחה ואולי אינה נכונה - הוא ייחקר בכל התיקים באזהרה למרות שלפי שעה אינו חשוד; או, אם הוא באמת לא ידע, כי אז הוא כה תמים שמסוכן להפקיד בידיו את ניהול ענייני המדינה.

לצפות ב"המקור" ולהודות ליעלון ולדן הראל ולשמואל צוקר ולאחז בן ארי, ומקרב המל"ל לפרופסור עוזי ארד, ובמשרד החוץ השגריר יורם בן זאב על יושרתם, ולסרוק את הצד השני, שאכן יש בו גם אנשים הגונים (יובל שטייניץ או יעקב עמידרור), אבל כל כך הרבה חשודים ואשמים ומעוררי מיאוס.

הליכוד רווי באנשים בעלי כוונות טובות, פטריוטים אוהבי ישראל, ורע ומר להם למראה ראש הממשלה, ובטרם הם מחליטים אם ללכת היום לעצרת למען ביבי ונגד שלטון החוק אני מציע להם לצפות ב"המקור" ולהישאר בבית.

דן מרגלית,
0 תגובות