"שקד ולוין מקדמים מינויים פוליטיים"

השרים שקד ולוין שוב מקדמים מינויים פוליטיים.

והפעם: איילת שקד ויריב לוין מבקשים להוסיף 25 תקנים למינוי משנים למנכ"לים ב-25 משרדי ממשלה. אבל לא מדובר במינויים מקצועיים וראויים, אלא במינויים של משרת אמון. כלומר, השרים – בעצמם או באמצעות המנכ"לים שלהם, שגם הם משרות אמון – יוכלו להחליט את מי הם רוצים למנות - גם אם אותו אדם לא באמת בעל הידע המתאים לכהן בתפקיד הבכיר!

אנחנו מתנגדים להצעה שפוגעת עמוקות בשלטון החוק, במנהל התקין ובאמון הציבור בשירות הציבורי כשירות מקצועי וא-פוליטי. במדינה דמוקרטית, עובדי השירות הציבורי חייבים את חובת הנאמנות שלהם לציבור ולא לפוליטיקאים שמינו אותם! שלמה פילבר, מנכ"ל משרד התקשורת, שחשוד בסיוע לכאורה לקידום מעמדה של בזק הוא רק דוגמה אחת לחששות מהפגיעה העתידית בשירות הציבור במידה והצעת השרים תאושר.

נציב שירות המדינה משה דיין שסיים את תפקידו רק באחרונה גם הביע גם את התנגדותו הנחרצת להצעה זו. אבל זה לא מונע מממלא מקומו שמונה לתפקיד באופן זמני, לתמוך בהצעה.

ביחד עם מעש - לחיזוק ולהתחדשות השירות הציבורי פנינו לממלא מקום נציב שירות המדינה, אהוד פראוור, והבהרנו לו שהדבר הראוי והנכון לעשות הוא להתנגד להצעה, או לכל הפחות לדחות את מועד קבלת ההחלטה עד למינוי נציב קבוע לשירות המדינה.

התנועה לאיכות השלטון,
0 תגובות