קו סיוע ללא תשלום למובטלים

'תעסו-קו' הוא שירות סיוע ותמיכה טלפוני של ארגון 'בעצמי' המספק מענה, בהתנדבות, וללא תשלום, לפונים שהינם מובטלים או מצויים במצוקה תעסוקתית. השירות פותח על ידי ארגון 'בעצמי' לפני כעשור כמיזם חדשני, אשר בעשר שנות פעילותו נתן מענה ייחודי, שאין כמותו בישראל לאלפי פונים. השירותים במסגרת הקו ניתנים באמצעות מערך מתנדבים אשר עוברים הכשרה מקצועית כמלווים תעסוקתיים. הכשרת המתנדבים כוללת היכרות עם מגמות בעולם העבודה, כישורים לחיפוש עבודה, תחום הליווי התעסוקתי ועוד.

הניסיון הרב של ארגון 'בעצמי' בשילוב ובקידום בתעסוקה של אוכלוסיות מעוטות-הזדמנויות, מלמד כי עולם העבודה המורכב של ימינו מצריך מאדם המצוי בתהליך חיפוש עבודה שליטה במידע רב, שימוש במגוון מיומנויות לצורך הצלחה בחיפוש עבודה, וכן יכולת לערוך שינויים באוריינטציה התעסוקתית, לאורך מעגל החיים התעסוקתיים. בתקופה של אבטלה, או קשיים במקום העבודה, מתערער הביטחון ביכולות, עולות שאלות מקצועיות ואנשים מוצאים עצמם מתקשים לקדם את עצמם למטרה.

בישראל קיימות חברות המציעות שירותים פרונטאליים מגוונים בתשלום, אך רבים האנשים שאינם מצליחים ליהנות מהשירותים הללו, הן בשל העדר נגישות ומרחק גיאוגרפי, עלויות גבוהות של תהליכי ההכוונה המקצועית והקושי להיחשף ולצרוך שירותי סיוע.

המענה הניתן במסגרת 'תעסו-קו' מאפשר התמודדות עם חלק ניכר מהחסמים הללו ובכך מנגיש שירות חשוב זה לגברים ונשים אשר זקוקים לו. המענה הטלפוני ניתן ללא תשלום, ללא קשר למיקום הגיאוגרפי של הפונה, ובכך השירות מונגש גם למצויים בפריפריה הגיאוגרפית. השירות אינו מצריך הגעה וחשיפה פנים-אל-פנים ובכך מקל על הפנייה ועל השיתוף הנדרש, כדי שהמענה יהיה אפקטיבי, גם עבור אוכלוסיות אשר בשל חסמים שונים מתקשות להיעזר סיוע המחייב חשיפה מסוג זה.

הקו מציע סיוע טלפוני לכל אדם המצוי באבטלה, או במצוקה תעסוקתית, כאמור, ללא עלות.

 

שי טלמור,
0 תגובות