"אני לא שולה זקן, אני לא מחפש להפיל את נתניהו"

ביום רביעי יתקיים ביוזמת יו"ר הקואליציה דוד ביטן בהשתתפות כל השרים וח"כ של הליכוד כנס תמיכה ענק בראש הממשלה בגני התערוכה בתל אביב.

דוד ביטן אומר: "חזינו בפייק ניוז קלאסי של התקשורת אשר נסתה לגמד את הפגנת הליכוד ולנפח את הפגנת השמאל. לשמאל לא היו 2000 מפגינים כפי שדווח ולנו היו יותר מאלף שהגיעו באופן ספונטני ולא מאורגן. זו אותה השיטה של חלק מהתקשורת לנפח את כוחו של השמאל כאשר המציאות טופחת על פניה מדי בחירות. עם ישראל חכם ורואה את ההונאה".אתמול פורסמו בערוץ 2 דברים שאמר הרי האו למקורביו: "אני לא שולה זקן, אני לא מחפש להפיל את נתניהו. מאשימים אותי בעבירה שאיננה קשורה אליו ולדעתי לא עברתי אותה. הברירה היא לא אם אני או הוא הולכים לכלא, אלא אם אני אלך לכלא ללא סיבה או לא. ההגדרה של עד מדינה זה מישהו מבפנים שבא ומתהפך על הבוס שלו. זה לא נכון. תיק 2000 זה לא פרשיה שאני פתחתי. זה משהו שבעל כורחי נפל עליי כשהייתי שם. היכולת שלי לדבר או לדבר עם המשטרה זה לא רלוונטי. לא חשבתי בזמן אמת שאלה עבירות פליליות וגם עכשיו אני לא מתיימר לקבוע זאת. לכן הטענה שזה 'לפתוח על נתניהו' איננה נכונה. זה לא עולם המושגים שלי בכלל. בנסיבות אחרות הייתי יוצא למאבק, אבל במצב הנוכחי ולאור המשאבים שהושקעו אין בזה טעם. אם הראיות נגדי היו כל כך חזקות הייתי הולך לחמש שנים בכלא ולא היו מסכימים בפרקליטות לרדת כל כך".ל החקירה נגדו בגין מכירה פיקטיבית של החברה בבעלותו, אמר הרו: "האישום נגדי מופרך. לא עשיתי דבר לגבי החברה בלי להתייעץ עם עורך דין. בנסיבות אחרות הייתי יוצא למאבק, אבל במצב הנוכחי ולאור המשאבים שהושקעו אין בזה טעם. זה שאני אקבל כנראה כמה חודשי עבודות שירות, אם הראיות נגדי היו כל כך חזקות הייתי הולך לחמש שנים בכלא ולא היו מסכימים בפרקליטות לרדת כל כך".על כהונתו בלשכת ראש הממשלה, אמר הרו: "באתי לשרת פעמיים בלשכת ראש הממשלה מתוך ציונות, כי קראו לי. זו הסיבה שעליתי לארץ ושאני מגדל פה את ילדיי. אני גאה בתקופה ששירתתי בה את הציבור תחת נתניהו ואין לי על מה להתבייש בה".

במסגרת ההסכם, אמור הרו למסור עדות בנוגע לחקירות של פרשות 1000 ו-2000, שבהן חשוד נתניהו בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים. התיקים מוכרים גם כפרשת המתנות ופרשת נתניהו-מוזס.

המשטרה הודיעה כי על הרו ייגזרו שישה חודשי עבודות שירות ו-700 אלף שקל קנס. הרו יורשע בעבירות מרמה ובהפרת אמונים. בתמורה להעברת החומרים, תקל הפרקליטות בהליכים נגד הרו בתיקים האחרים שלו שעוסקים בניגוד עניינים ובעבירות מרמה.

בהודעת דוברת המשטרה נמסר כי ההסדר נחתם הבוקר, באישור היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן: "העד ימסור את כל המידע שברשותו שעיקרו הוצג לתביעה. מנגד, תסכים המדינה כי במסגרת תיק נפרד שבו נחקר העד כחשוד ובכוונת המדינה להעמידו לדין, העד יודה בעבירות המיוחסות לו ויורשע בעבירות מרמה והפרת אמונים. כן מוסכם כי הצדדים יעתרו לכך שיוטל עליו עונש הכולל רכיב של שישה חודשי מאסר בפועל שירוצו בדרך של עבודות שירות וקנס כספי בסך 700 אלף שקלים".

על יתר פרטי ההסכם הטילה נשיאת בית משפט השלום מחוז מרכז, השופטת עינת רון, "צו איסור פרסום בפרשיות המכונות 1000 (תיק טובת ההנאה) ו-2000 (שיחות נתניהו-מוזס)". הצו חל על כל פרט מהליך המשא ומתן שהתנהל עם ארי הרו ובא כוחו, וכן על עדותו של הרו במשטרה ועל פרטים שימסור בחקירה.

השופטת כתבה: "הופיע בפניי סגן-ניצב שלמה משולם, במסגרת תיק חקירה ופרשיות המכונות '1000' ו-'2000' שעניינן חשד לביצוע עבירות של שוחד ומרמה והפרת אמונים".

לפי הודעת המשטרה, הצו אוסר לפרסם כל פרט מתהליך המשא ומתן שהתנהל עם ארו, כל פרט מפרטי ההסכם שנחתם עמו ואת פרטי החקירה עצמה, זאת מלבד פרטי ההסכם שהיא עצמה פרסמה, הכוללים את העונש שיוטל עליו בתמורה למסירת המידע. בצו שהוטל אתמול חשפה המשטרה כי נתניהו חשוד בעבירות השוחד.

אורי רבינוביץ,
0 תגובות