למה לקנות צוללות דרך המל"ל?

בעל כרחם, בצל איומים פוליטיים מפי דוד ביטן, נגררו כמה משרי הליכוד להתייצב בפנים נפולות לגונן על בנימין נתניהו מפני שלטון החוק. אופיר אקוניס התיישב מול המצלמה כאילו היה ביבי ואמר את המובן מאליו, שגם לו עומדת חזקת החפות. כאילו שמישהו מערער על כך.
הליכוד רוצה להוציא את חבריו לרחובות. לצרוח בלי לדעת דבר כאילו מדובר בעלילה של התקשורת נגד ביבי ובצמד מלים חדשות ששמע באנגלית Fake news.
אבל מישהו צריך לומר להם, ובעיקר לחבריהם השותקים, "ברחל בתך הקטנה": הייתם צריכים להסתייג מביבי לא מפני שיש נגדו כבר כתב אישום (עוד אין ואולי לא יהיה) אלא מפני מה שנחשף עד כה. העיוות החמור של פנייה למספנה בגרמניה עם קבוצת נוכלים לפחות, תוך עקיפה של ההתנהלות התקינה, שאת הצוללות יש לקנות באמצעות צה"ל ו/או משרד הביטחון - מספיק כדי לקבוע כי ביבי מושחת גם אם אינו פלילי (בוודאי לא בשלב זה).
למה לקנות צוללות דרך המל"ל? למה לא כדת וכדין באמצעות משרד הביטחון, שאיש מאנשיו אשר עסק בצוללות ובספינות האחרות אינו חשוד ולא נחקר באזהרה וזה לא מקרה. מדוע אצל נתניהו יש כל כך הרבה חשודים ואשמים ומודים באשמה ועדי מדינה ומודחים מסיבות אלה ואחרות, ובכל החבורה של משה (בוגי) יעלון אין אפילו אחד כזה?
זה אינו סותר עדיין את טענת החפות העומדת לכל חשוד, גם לנתניהו. זו רק שחיתות מנהלית. על זה צריכים היו בני בגין וד"ר יובל שטייניץ ואבי דיכטר לומר את דברם בגנותו של נתניהו. זה דיון על מהות החיים הציבוריים עוד בטרם פענוח הסוגיה אם יש או אין פלילים בסיפור המעשה.

דן מרגלית,
0 תגובות