על חשד צריך ללכת הביתה?

ראיתיאת יואל חסון בהפגנה בפתח תקווה. התרשמתי. אכן ניכר היה כי מדובר בלוחם שחיתות אמיתי. "ראש ממשלה תחת חקירה צריך ללכת הביתה". הוא קבע בנחרצות.
התרגשתי. הבנתי שמדובר באיש ישר ועשוי ללא חת, אבל אז נזכרתי בנאום הנרגש של אותו יואל חסון בשנת 2012 אחרי שאהוד אולמרט *הורשע* לראשונה בהפרת אמונים. "הודח פה ראש ממשלה על בסיס החלטה מוטעית ונמהרת". הוא תקף.
התבלבלתי. על חשד צריך ללכת הביתה ועל הרשעה לא?
אבל מיד נזכרתי שחסון הוא פוליטיקאי. אי אפשר באמת לסמוך עליו.
אז פניתי לתקשורת. שם אמצא יושר והגינות. כיאה
לכלב השמירה של הדמוקרטיה. התחלתי בבן כספית. לוחם שחיתות ידוע שסיפק את הסחורה וקבע בסוף השבוע האחרון. "אין מסע ציד. אין רדיפה. החקירות נגד ראש הממשלה לא מגיעות משמאל, ולא מימין. אין בהן גרם אחד של פוליטיקה".
צודק כספית. הוא לוחם עתיק נגד הפגיעה בגורמי האכיפה. לפחות מאז 2012 שאז הוא תקף אותם בעקבות הרשעת אולמרט ודיווח על "מעורבותם העמוקה של גורמי ימין, של גורמים פוליטיים, של כוחות עלומים ואפלים שקשרו קשר להדיח ראש ממשלה בישראל ומצאו בפרקליטות שותף נאמן לכך". 
על פי דברי בן כספית , נתניהו דווקא ראוי לצל"ש כי ניקה את האורוות במשטרה ובפרקליטות.
המשכתי לסימה קדמון, זוכת פרס מפעל חיים. כיאה למעמדה היא כותבת כבר שבועות ארוכים נגד שחיתותו של נתניהו. 
רגע. שוב התבלבלתי. 
סימה קדמון? לוחמת נגד שחיתות? זו שגוננה על חיים רמון? זו אותה סימה קדמון שקידמה ב 2012 את אולמרט לראשות הממשלה לאחר שהורשע על ידי בית משפט, והיכתה על החטא שהדיח אותו מן השלטון? וכך היא כתבה מיד לאחר הרשעת אולמרט.
"איך מפצים אדם על מהלך חיים שהוסט ממסלולו והשתנה לבלי הכר? איך מפצים אותו ואת משפחתו על הצער, על עוגמת הנפש, על הנזקים הבריאותיים והכספיים כשמתברר שהוא זכאי? איך מפצים ראש ממשלה נבחר, שנאלץ לפנות את כסאו בעיצומה של כהונה, ולבסוף מגלה שאין נגדו ראיות שהצדיקו מהלך קיצוני שכזה? איך מפצים מדינה שנאלצה לעבור בחירות וחילופי שלטון ומהלכים מדיניים שהופסקו. והנה, היא מגלה שארבע שנים התבזבזו לשווא".

האם יש מישהו שסבור שקדמון למדה את הלקח שהיא הציעה לנו ללמוד?

וזה רק מדגם מייצג. יכולתי לצטט גם את נחום ברנע אז והיום. את יאיר לפיד אז והיום. את ישראל היום אז וכעת. וכן, גם את נתניהו אז והיום. 
אין לי מושג האם נתניהו מושחת או לא, אבל התהליך שמתרחש כאן הוא מפחיד. 
אין פה לוחמה בשחיתות, אלא לוחמה בשלטון באמצעות רשויות החוק. הפעלת לחץ על היועץ המשפטי באמצעות כלים תקשורתיים. החלפת הדמוקרטיה במשפטוקרטיה.
ואותי, בבוקר הזה, התהליך הזה מפחיד לא פחות מהשחיתות של נתניהו.
בוקר טוב ושבוע טוב!
יואל חסון - Yoel Hasson יואל חסון

התמונה של ‏‎Shlomi Bouhnik‎‏.
שלומי בוכניק,
0 תגובות