"צריך לפתור את משבר האמוניה"

"מי שהיה צריך למצוא פתרון למשבר אספקת האמוניה הוא ראש עיריית חיפה. אם היה לו איכפת בכנות מביטחון תושביו, הוא היה מגיע לכאן לוועדה לפני כחצי שנה, לפני שהוא היה הולך לבית המשפט, דופק על השולחן ודורש שימצאו פתרון. הוא לא עשה זאת, כי הכי קל לו לעשות ספינים פופוליסטיים ולגרום למהומה תקשורתית בלי למצוא פתרון", כך הצהיר נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, בדיון ועדת הכספים בנושא פיטורי העובדים בחיפה כימיקלים.

ברוש המשיך ואמר כי "יש כבר פתרון שעליו החליטה הממשלה לםני כחודש, שעל פיו ישונעו מיכלי אמוניה מחיפה למפעל הכימיקלים בצפון ובדרום, אבל לשם כך צריך רישיון עסק, ואני כבר מודיע שראש העיר לא ייתן למפעל רישיון. זאת למרות שחרב הפיטורים נמצאת מעל ראשם כ- 800 עובדי המפעל כבר 4 חודשים, מאז אפריל האחרון, עם הפסקת אספקת אמוניה".

ברוש בירך את המפעל על יחסו לעובדים לאורך המשבר ואמר כי "למרות שהמפעל כבר לא עובד 4 חודשים, הנהלת החברה המשיכה לשלם לעובדים, ואני לא מכיר הרבה חברות שהיו מסוגלות לעשות זאת. צריך לכבד אותם על כך".

בתגובה אומרים בעיריית חיפה שהעירייה תעניק רישיון עסק לחיפה כימיקלים אם תייבא אמוניה באיזוטנקים.

מהעירייה נמסר שבפגישה שנערכה בין ראש עיריית חיפה יונה יהב, נציגי כוח לעובדים של חיפה כימיקלים צפון וארגוני הסביבה הוחלט כי עיריית חיפה תעשה כל שלאל ידה כדי לממש את חלופת האיזוטנקים.

האם זה הפתרון שיציל את מפעל חיפה כימיקלים?

דדי שי,
0 תגובות