מפקד חדש למג"ב מרחב צפון

התקיים במפקדת מג"ב צפון שבגן נר טקס החלפת מפקדי המרחב: אל נעליו של תת ניצב שוקי תחאוכה נכנס ניצב משנה עמרם נידם (50, נשוי+4), תושב העיר שדרות. בין תפקידיו האחרונים במשטרת ישראל: רמ"ח מבצעים והדרכה מג"ב, רמ"ח בטיחות של משטרת ישראל, סגן מפקד מג"ב דרום.

מג"ב צפון הוא מרחב עם מורשת מפוארת של עשייה ביטחונית ענפה בכל תחומי החיים: פשיעה חקלאית במגזר הכפרי, עבודה מול גורמי הביטחון במועצות האזוריות, חקלאים וגורמי שותפויות, הפעלת כוח של מתנדבים בגזרת המחוז הצפוני, טיפול בתופעות פשיעה, עבודה בתחום המודיעין והבילוש, אבטחת מתקנים מסווגים ושמירה על ביטחון האזרחים בגזרת המחוז הצפוני.

מפקד המרחב היוצא, תת-ניצב שוקי תחאוכה (49, נשוי+2), תושב כפר כמא, קודם לפני כחודשיים לדרגת תת-ניצב ומונה למפקד מרחב עמקים במחוז הצפוני של משטרת ישראל. בין תפקידיו האחרונים אותם ביצע במג"ב: מפקד מג"ב עוטף ירושלים, סגן מפקד מג"ב צפון.

הטקס היום התקיים במעמד מפקד מג"ב, ניצב יעקוב (קובי) שבתאי; מפקד מחוז צפון, ניצב אלון אסור; סגן מפקד מג"ב, תת ניצב עוזי לוי; מפקד מג"ב צפון היוצא, תת ניצב שוקי תחאוכה; מפקד מג"ב צפון הנכנס, נצ"מ עמרם נידם; ספ"כ מג"ב, ספ"כ מחוז צפון, משפחות, מפקדים, לוחמים, לוחמות ומתנדבים.

מפקד מג"ב, ניצב יעקוב (קובי) שבתאי, אמר בדבריו: "זהו למעשה המעמד החגיגי הראשון בסבב טקסי ההחלפה הצפויים לנו בתקופה הקרובה עם כניסתם של מפקדים חדשים לתפקיד, עם רוח חדשה, חזון ותחושת שליחות אשר יסייעו בידיכם בהובלת המרחב על כלל שוטריו ומפקדיו להישגים רבים ומשמעותיים. לפקד על מרחב זה אחד התפקידים היותר יפים בעיני, מרחב הפעולה הנתון בידכם הוא עצום וככל שתשאפו לחתור לאחריות משימתית, כך תשפיעו על אפקטיביות היחידות שתחתכם, על גאוות היחידה של שוטריכם ויותר מכל על ביטחונו ושלומו של הציבור".

ניצב שבתאי פנה בהמשך דבריו אל המפקד הנכנס: "עמי היקר, כרמ"ח מבצעים מג"ב היית אחד מעמודי התווך של מג"ב, רתמת את המרחבים למבצעים רבים ברמה החיילית וברמה הארצית, ידעת לדרוש את מה שנחוץ למפקדים וללוחמים. אני סמוך ובטוח שתדע לנצל בתבונה את הידע והניסיון שצברת בתפקיד שמחכה לך כאן במג"ב צפון".

מפקד המרחב הנכנס, נצ"מ עמרם נידם, אמר: "היום זה הוא יום מיוחד עבורי, ניצב אני לפניכם בהתרגשות אמיתית, ביום משמח זה, בו אני מתמנה לראשונה לתפקיד מפקד מרחב. כמי שגדל, צמח, התעצב כמפקד וכאדם, התחנך וחינך דורות של לוחמים במשמר הגבול במשך למעלה משלושה עשורים, מוצא את עצמי עומד בפני אתגר חדש. אני חש מחויבות להביא בשורה חדשה למרחב ולפקד עליו באופן בו אני מאמין: בכנות, בכבוד, בנחישות וביצירת תחומי תוכן חדשים".

נצ"מ נידם הוסיף: "מג"ב צפון מתהדר בלוחמים המקצועיים והערכיים, במפקדים הנחושים והמסורים, בתחושת המשפחתיות ובגאווה העצומה בלהיות חלק מהמרחב עם המורשת העשירה".

תנ"צ שוקי תחאוכה: "מרחב מג"ב צפון הינו מרחב מקצועי ומוביל עם מפקדים טובים ורציניים, לוחמים ולוחמות בעלי מוטיבציה ונכונות רבה לבצע את תפקידם ולתת. מג"ב צפון הינו חלק בלתי נפרד מהמחוז הודות לשיתוף הפעולה המעולה ואופן ההפעלה המקצועי של מג"ב במחוז".

יוני נעימי,
0 תגובות