הממשלה תאשר את מדיניות ההזדהות הפתוחה

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה:

"מחר אארח את נשיא טוגו שמגיע לישראל. אני אשוחח איתו בין השאר על ועידת אפריקה-ישראל שטוגו אמורה לארח בעוד כחודשיים. זה יהיה הביקור השלישי שלי באפריקה במשך קצת למעלה משנה. תחילה במזרח אפריקה, אחר כך במערב אפריקה, ועכשיו ועידה כלכלית-טכנולוגית למדינות אפריקה, במטרה ברורה - להחזיר את ישראל לאפריקה בגדול.

זה לא עובר בלי מאמצי נגד. על נשיא טוגו מופעלים לחצים שונים כדי לבטל את הוועידה, והלחצים הללו הם העדות הטובה ביותר להצלחת המדיניות שלנו, לחדירה של ישראל לאפריקה. בשבוע שעבר הודיעה לנו קייפ ורדה שהיא לא תצביע יותר נגדנו במוסדות האו"ם. זה דבר חשוב וזה עדות להצלחה, וכמובן שאני אדון עם נשיא טוגו על דרכים להעמיק ולהרחיב את החדירה הזאת של ישראל לאפריקה.

היום אנחנו גם נכנס ועדה בראשותי לדון בשאלת נתיב האבות. אנחנו מטפלים בזה ברציפות ומנסים למצוא פתרון - פתרון אנושי ופתרון הגיוני לבעיה אנושית. אני מקווה שאנחנו נצליח להתקדם בנתיב הזה.

הממשלה תאשר היום את מדיניות ההזדהות הפתוחה. הכוונה לתת שירות טוב יותר לאזרח דרך הטלפון, דרך הטלפון הסלולרי, דרך המחשב, בידיעה שמדובר באותו אזרח ולא במישהו אחר. כלומר, יש צורך לתת שירות טוב, נגיש, מהיר לאזרח ולהגן עליו מפני גניבת זהותו, דבר שהופך להיות מאוד נפוץ במדינות העולם. אמצעי ההזדהות המרכזיים הם תעודת זהות חכמה ואמצעים ביומטריים וטכנולוגיים אחרים. האזרח הוא הלקוח, האזרח צריך להיות בטוח, ואנחנו נקדם היום תוכנית לאפשר באמת התפתחות גם בנגישות וגם בבטיחות של האזרח למוסדות השונים".

אורי רבינוביץ,
0 תגובות