זהבה גלאון אומרת שנתניהו צריך לפרוש

זהבה גלאון אומרת שנתניהו צריך לפרוש עד למיצוי החקירות בעניינו, בדיוק כמו שהוא הציע בעבר שאולמרט יעשה.

אבל, היא אומרת, יותר ויותר ברור שנתניהו לא יעשה את הדבר הנכון. לדבריה, צריך רק לראות את השכפ"ץ שמעניקים לו חבריו בימין, והיא מתכוונת בעיקר לדברי שרת המשפטים איילת שקד בערוץ 2.

גלאון אומרת ששרת המשפטים הודיעה שאפילו אם יוגש כתב אישום, נתניהו יוכל להמשיך לכהן כראש ממשלה, ובערוץ 20 כבר הספיקו להשוות את ארי הרו ליהודה איש קריות.

היא אומרת: "נתניהו הוא הרבה מאוד דברים, אבל ישו הוא לא וראש ממשלה לא יכול להיות מופקד על אותם מוסדות שגוררים אותו לבית המשפט. אני המומה שצריך לומר את זה.

אני מהמרת שראינו רק את תחילתו של תהליך האתרוג של נתניהו. זה יהפוך למכוער וחסר בושה יותר בהמשך. הגעתי להפגנה בפתח תקווה כי מול השכפ"ץ שמעניקים לנתניהו בימין, ההפגנות הללו הן קרן אור. עוד ועוד ישראלים שיוצאים מהבית, שבוע אחרי שבוע, כדי להילחם עבור מה שהיה פעם מובן מאליו: טוהר מידות". 

שרת המשפטים איילת שקד אמרה בריאיון לתכנית פגוש את העיתונות בערוץ 2 כי גם אם יוגש כתב אישום נגד נתניהו, הוא לא צריך לפרוש.

היא הסבירה שחוק יסוד הממשלה סעיף 18 מתייחס למצב שראש ממשלה מורשע ובמצב כזה הוא אומר שראש ממשלה צריך להיות מפוטר בסוף ההליך, רק לאחר כל הערעורים.

שקד אמרה: "הייתה פסיקה בתקופת דרעי שמדברת על שרים - לא דובר בה על ראש ממשלה. צריך לדעת שיש הבדל גדול בין שר לראש ממשלה. יש עוד תהליך ארוך, צריך שהמשטרה והפרקליטות ימליצו על כתב אישום, צריך שהיועץ המשפטי לממשלה יעשה שימוע ואחר כך גם הוא יחליט להגיש כתב אישום והדרך עוד ארוכה. בעיתונים רואים כותרות וספקולציות והשערות, אבל אנחנו לא נמצאים שם כרגע. אני חושב שצריך לתת לממשלה לעבוד ולראש הממשלה לעבוד. צריך לדעת את זה. אני מקווה שזה יסתיים ללא כתב אישום. אם נגיע למצב שיוגש כתב אישום יישבו מפלגות הקואליציה ויחשבו מה לעשות בהתאם למה שנלמד. כרגע אנחנו לא יודעים הרבה".

התמונה של ‏זהבה גלאון Zehava Galon‏.
כפיר אוחיון,
0 תגובות