גל הירש נגד ביטן ורגב

פעם אחת, אי שם, 
בארץ רחוקה רחוקה,

היו היה נבחרי ציבור בכירים, שקראו לשירות החשאי של אותה מדינה בשם פחדנים והזויים. אחד הנבחרים גם טען ששם, בשירות החשאי הופכים כולם לשמאלנים, הוא התכוון ששמאל זה דבר חמור.

הייתה שם מישהי - נבחרת ציבור, שקראה לפליטים שהגיעו לאותה מדינה בשם סרטן.

היה שם אפילו מי שקרא לרמטכ״ל של אותה מדינה בכינויים ״עלוב נפש״ ו״פקיד שמנמן״. היו גם מי ששרו שירים המרמזים לכך שהוא-הרמטכ״ל עלול להצטרף בקרוב למישהו אחר...

אלה ששרו התכוונו לראש הממשלה של אותה מדינה שנרצח כמה שנים קודם על ידי בן עמו ביריות אקדח על רקע אידיאולוגי.
הם שרו שהרמטכ״ל צריך להיזהר כי רה״מ שנרצח מחפש חבר...

וזה עבר לסדר היום!

באותה מדינה נאמרו כל מיני דברים, בין השאר גם שהשמאל שכחו מה זה להיות יהודים, שהחילונים אוכלים שפנים,שהערבים נוהרים לקלפיות, כל מיני דברים כאלה נאמרו שם.

איפשרו במדינה הזו לקבוצת כדורגל למנוע משחקנים בני דת אחרת לשחק שם, לאוהדים של קבוצות ספורט להכות זה את זה באלימות מטורפת, ליריבים ממחנות פוליטיים להכות זה את זה,לחרדים להכות חיילים חרדים שחוזרים לחופשה, איפשרו שם להפלות ולקפח עדות ומיעוטים והיו גם אנשי רוח ממש חשובים שלעגו למנהגים , לאמונות, לדת, וכן... לחינוך מסורתי, למורשת קראו שם ״הדתה״. 

אגב, באותה מדינה היה מי שאמר על מספר נבחרי ציבור שהם לא עשו את המעבר בין קוף לאדם ואפילו איפשרו לאחד שטוען שהוא אמן לנעוץ את דגל המדינה בעכוזו.

ואח"כ , בארץ הרחוקה הזו , על עיי החורבות וההריסות קבעו את ימי בין המצרים ואת תשעה באב כדי לדון לבכות ולהתייסר על קיומה של שנאת חינם. קבעו שם גם יום אבל וגעו בבכי נורא על חורבות בית מקדשם ועל הגלות ועל החורבן.

זה קרה בארץ רחוקה רחוקה, שסך הגורמים שמפרקים אותה כבר עולה על סך הגורמים שמחברים אותה, ארץ רחוקה שהולכת ומתרחקת מן הערכים שעל בסיסם היא נוסדה. ובדמעות תנין מנסרת בחדווה ובלהט את הענף שעליו היא יושבת.

גל הירש,
0 תגובות