שיפור בתנאי העסקה בשלטון המקומי

שיפור דרמטי בתנאי העסקת המהנדסים, ההנדסאים, הטכנאים והלבורנטים בשלטון המקומי.

הסכם קיבוצי חדש שנחתם בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ונציגי מרכז השלטון המקומי משלים את מהפיכת תנאי העסקת הנדסאים, הטכנאים והמהנדסים, וכן הלבורנטים במערכת החינוך המועסקים על ידי הרשויות המקומיות.

ההסכם חל על למעלה מ-2,000 עובדים, המועסקים במגוון רב של תפקידים במערכות המים והתשתיות, איכות הסביבה, לוגיסטיקה, בקרת רמזורים, מערכות מידע ועוד. בין סעיפי ההסכם: תוספות שכר אחוזיות ושקליות, תוספות ניהול ותוספות מיוחדות לעובדים שצברו מומחיות בתחומים מסוימים.

במו"מ על ההסכם לקחו יו"ר הסתדרות ההנדסאים דני הורנשטיין, יו"ר הסתדרות המהנדסים אהוד נוף, יו"ר חטיבת הסקטור העסקי בהסתדרות ההנדסאים שלמה פרלוב, האקטואר והיועץ הכלכלי להסתדרות ההנדסאים ולהסתדרות המהנדסים אבי עייש, מ"מ יו"ר הסתדרות המהנדסים מאיר מלכה והיועצת המשפטית להסתדרות המהנדסים עו"ד נעמה לוי.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר עם החתימה על ההסכם: "אני מברך את כל הצדדים על ההירתמות לחתימת ההסכם החשוב הזה, המתקן עיוותי שכר היסטוריים ומספק אופק כלכלי לאוכלוסיות העובדים הכלולות בו. ההסכם מצמצם פערים ושם במרכז את העובדים המועסקים בדרגות הנמוכות, הממלאים תפקידים חיוניים ביותר ברשויות המקומיות והלכה למעשה בתפקוד השוטף של המשק הישראלי כולו".

יו"ר הסתדרות ההנדסאים והטכנאים, דני הורנשטיין: "ההסכם אליו הגענו מהווה פריצת דרך ובשורה של ממש בכל הקשור להוצאת העובדים ממעגל השלמת ההכנסה, וכן לאור העובדה שעובדים שילמדו וישתלמו לגמולי השתלמות יקבלו תשלום מלא. העובדים בשטח מרוצים וזה הדבר הכי חשוב מבחינתנו".

יו"ר הסתדרות המהנדסים, אהוד נוף: "אני מברך על ההסכם המתקן עיוותים ומקדם את ציבור העובדים באופן מיידי ועתידי. אמנם יש עוד מלאכה לפנינו, אך הכיוון הוא בהחלט ראוי וטוב והלב יכול להתמלא בגאווה על ההסכמות אליהן הגענו".

התמונה של ‏Histadrut - ההסתדרות החדשה‏.
גיל שפר,
0 תגובות