חודש לאסון נחל אשלים

לפני חודש קרה אסון נחל אשלים. חומצה עדיין מציפה את הנחל, עשרות בעלי חיים מתו ובהם 10 יעלים (נכון להיום), כל צמחיית הנחל נהרסה כליל ובנס, ממש בנס, לא נפגעו בני אדם. קצב האירועים בארצנו הקטנה מהיר, אבל את האסון הזה לא ניתן לטאטא מהשיח הציבורי.

*אחד מהזיהומים הסביבתיים החמורים בתולדות המדינה* - ומה קרה מאז? נכון, בעלי המניות של החברה התכנסו היום כדי לאשר בונוס בסך 1.8 מיליון שקלים ליו"ר דירקטוריון כי"ל- מר יוחנן לוקר.

אנחנו נחזור על זה שוב כי זה לא נתפס: חודש לאחר אסון אשלים דירקטוריון החברה השולטת ב"רותם אמפרט" מתכנס לא כדי לדון בהשפעות הזיהום, לא כדי להפיק לקחים, לא כדי לקחת אחריות- אלא אך ורק כדי לאשר בונוס ליו"ר. 

הפגנו היום בבוקר בזמן אסיפת בעלי המניות מתחת למשרדי כימיקלים לישראל בת"א ביחד עם עשרות אזרחים אכפתים מרחבי הארץ וארגונים המביעים סולידריות עם המאבק.

אנחנו מפגינים כבר ארבעה שבועות ברציפות ולא נפסיק ולא נרפה עד שמנהלי כי"ל והכפופים להם ישאו במלוא האחריות והדין לנזק שנגרם, ועד שהמשרד להגנת הסביבה לא יעשה בדק בית ויבין איפה הוא כשל בפיקוח ואכיפה על המפעל. 

כל כך הרבה שאלות קשות קיימות, ולאף אחת מהן אין מענה כיום.

יש עוד משהו שכל אחד מאיתנו יכול לעשות כבר היום כדי להפעיל לחץ על כי"ל והחברה לישראל - בפעולה פשוטה כל אחד יכול להיות משמעותי.

כיום כספי הפנסיה של כולנו מושקעים בחברות מזהמות כמו כי"ל ובתי הזיקוק, אנחנו יוצאים בקריאה לחברות הפנסיה שלנו לפתוח מסלולים "נקיים" ממזהמים.

מגמה ירוקה,
0 תגובות