הסכמי שכר ברכבת

הסכמים חדשים ישפרו את מעמד עובדי רכבת ישראל.

איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, ועד עובדי הרכבת והנהלת החברה הגיעו להסכמות חדשות בנוגע להסדרת זכויותיהם של עובדי הרכבת. ההסכמים שחתמו הצדדים, כוללים בין היתר: שיפור התנאים הכלכליים של האתתים, הקמת קרן חברתית ראשונה מסוגה לאיגום ימי המחלה של העובדים, הענקת בלעדיות מלאה לעובדי התשתיות והמסילות על מגוון סוגי מלאכה שעד כה בוצעו על ידי הקבלן החיצוני, הסדרת הכללים לתשלום גמול מינהל לכלל עובדי הרכבת ומנגנון תגמול מודרני של תוספת שקלית פרוגרסיבית המחזקת את העובדים בשכבות החלשות בחברה.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, בירך על ההסכמות בין הצדדים ואמר כי: "ההסכמים משפרים באופן ניכר את מעמד עובדי הרכבת ומשקפים ערכים של סולידריות חברתית. ההסכמות נותנות ביטוי נוסף לרצון המשותף לחזק את ההון האנושי ברכבת, מתוך הבנה כי מדובר בגורם משמעותי להמשך התפתחות החברה וייעול השירות שניתן לצרכנים. הסכמים אלו ממשיכים את הישגי ההסכמים הקודמים ולוקחים צעד נוסף קדימה את הדאגה לחוסן הכלכלי של העובדים, את ההשקעה בביטחונם הפנסיוני ואת השיפור בתנאי רווחתם".

יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, מסר: "ההסכמים משקפים את הירתמותם של העובדים להתפתחות המאסיבית של רכבת ישראל בכל הקשור לאיכות התחבורה הציבורית בישראל".

יו"ר ועד הרכבת, ניקה שמחוביץ': "ההסכמים שנחתמו מהווים חיזוק משמעותי לעובדי הרכבת, תוך הכרה בגודל האחריות ובתרומה שהם נושאים לשיפור השירות ולהצעדתה של רכבת ישראל אל העתיד".

 

יובל ספיר,
0 תגובות