הסכם קיבוצי במנורה מבטחים

הסכם קיבוצי ראשון ופורץ דרך בחברת הביטוח מנורה מבטחים.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ומנכ"ל חברת מנורה מבטחים ביטוח מוטי רוזן חתמו על הסכם קיבוצי ראשון בחברת הביטוח, שיחול על כ-1,500 מעובדיה שהתאגדו בהסתדרות בתחילת 2016. בחתימה על ההסכם לקחו חלק גם יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר-דוד, ראש חטיבת עובדי חברות הביטוח ובתי השקעות בהסתדרות המעו"ף מירי גרגיר ויו"ר הוועד ניסים טורקיה.

מנורה מבטחים מצטרפת בזאת לשורת חברות הביטוח הגדולות הפועלות בישראל, אשר עובדיהן כבר נהנים מהעסקה תחת הסכם קיבוצי, בהן כלל, מגדל, AIG, הפניקס ושירביט. בין סעיפי ההסכם: העלאת שכר מצטברת של עד 13% שתחולק בחלקה באופן דיפרנציאלי, בונוס שנתי, הגדלת שכר המינימום בחברה לסך של 6,000 שקל, קרן השתלמות לעובדים בוותק מעל שנה, הגדלת ימי החופשה, ימי בחירה, שיפור בתעריף יום ההבראה, תוספות שונות לעובדים לילדים בגיל הרך ועוד.

העבודה והמו"מ לגיבוש ההסכם לוו בנוסף ע"י עו"ד יובל ברוק, עו"ד גלי שטיינברג מהלשכה המשפטית באגף לאיגוד מקצועי, בני כהאן מאגף הכלכלה בהסתדרות ויניב וייס מאגף הפנסיה.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר במעמד החתימה על ההסכם: "אני מברך את נציגות העובדים והנהלת מנורה מבטחים שהגיעו להסכם שיסדיר לראשונה וישפר את זכויות העובדים, באופן שמביא לידי ביטוי באופן מרבי את הערכת החברה להון האנושי שלה, תוך דגש על צמצום פערים בין שכבות העובדים. ההסכם הוא חלק ממהלך נרחב שההסתדרות מובילה לעיגון יחסי העבודה הקיבוציים בענף הביטוח, מהלך שימצב את הביטחון התעסוקתי בתחום ויניע את העובדים להביא להצלחת מקומות עבודתם".

יו"ר הסתדרות המעו"ף, ארנון בר-דוד: "ההסכם במנורה מבטחים הוא עדות נוספת להצלחת מהלכי ההתאגדות בענף הביטוח. הערכתי נתונה לעובדים ולאנשי המקצוע שליוו אותם באופן הדוק במהלך המו"מ וכן להנהלת החברה על אורך הרוח שגילו לאורך הדרך ועל ההבנות אליהן השכילו להגיע, לטובת כל הצדדים".

ראש חטיבת עובדי חברות הביטוח ובתי השקעות בהסתדרות המעו"ף, מירי גרגיר: "עם סיומו של מו"מ מאתגר אני שמחה מאוד על ההטבות הגלומות בהסכם אך בראש ובראשונה אני מכבדת מאוד את הדרך שבה השכילו שני הצדדים להוביל את המו"מ. אני משוכנעת שתהליך הטמעת ההסכם יתבצע אף הוא באותה הדרך".

יו"ר ועד עובדי מנורה מבטחים, ניסים טורקיה: "אני גאה בהסכם ובהישגים הרבים שבו, אולם יותר מכל אני גאה בדרך שבחרנו להשגתו. על כך, שידענו להניח את משקעי תקופת ההתאגדות מאחורינו, ללמוד את הצרכים והחששות של הצד השני ולהגיע להבנות והסכמות מתוך ראייה כוללת של טובת עובדי החברה"

יובל ספיר,
0 תגובות