כסף לא גדל על העצים

במפלגת "הבית היהודי" כסף לא גדל על העצים – אלא בגינה של בתי הספר של הילדים שלכם.

בדיון שקיימנו בוועדת השקיפות על תופעת ההדתה – החדירה של עמותות הבית היהודי למערכת החינוך הממלכתית - דרשנו תשובות לגבי צינור נוסף ויצירתי במיוחד שדרכו המפלגה מנסה לממן שטיפת מוח פוליטית בבתי הספר: משרד החקלאות.

אתם בטח שואלים את עצמכם: מה לעזאזל הקשר בין משרד החקלאות לחינוך? התשובה היא שאין קשר, אבל תסמכו על שר החקלאות אורי אריאל שיימצא איך לנצל את המשרד שבו הוא יושב כדי להעביר כספי ציבור למטרות פוליטיות.

בדיוק כפי שניצל את משרד השיכון כדי לחלק תקציבי עתק לעמותות תורניות במקום לפריפריה, כך גם כספי משרד החקלאות נודדים מהחקלאות - לידי עסקני הבית היהודי.

מה שקרה זה שאורי אריאל חיפש עוד דרכים להעביר כספי ציבור לחברים שלו, אז במשרד החקלאות התבקשו להמציא תקנה מיוחדת: "חינוך לחקלאות יהודית", ודרכה להעביר כספים לגינות קהילתיות שבהן ילמדו הילדים "מקורות יהודיים סביב ערך החיבור לאדמה". העלות למשלם המסים: מיליוני שקלים.

הפלא ופלא, רק עמותה אחת ניגשה למכרז: עמותת "זהות". בטח תופתעו לשמוע שבראש העמותה עומד אחד העסקנים של הבית היהודי, שהיא מלאה בפעילי מפלגה וחברי מרכז ושהיא כבר מקבלת מיליונים רבים מהמדינה - דרך עוד משרד של הבית היהודי - משרד החינוך, כמובן.

"זהות" היתה היחידה שניגשה למכרז וגם זכתה בו, ומנכ"ל המשרד, שותפו הקרוב של אורי אריאל, חתם על ההחלטה.

אבל אז קרה משהו לא מתוכנן: עיתונאי הארץ אור קשתי, עלה על ההחלטה המוזרה ופרסם מאמר. באותו הזמן, ברקע, מאות הורים זועמים מכל הארץ הבינו שלבתי הספר של הילדים שלהם חדרו עמותות בדיוק מהסוג של "זהות", כדי לעשות לילדיהם שטיפת מוח פוליטית. העמותות האלה מתוקצבות, כרגיל, מקופת המדינה.

כשזימנתי את משרד החקלאות לוועדת השקיפות ושאלתי אותם למה עמותת זהות מקבלת גם מהם כסף למרות שאין לה שום קשר לחקלאות, ענה לי נציג המשרד שהמכרז בוטל.

כשדרשתי להבין מה קרה שם, הוא לא ידע להגיד. בוטל, לא צריך לדבר על זה.

לפני כמה ימים קיבלתי את התשובות, סוף סוף. מסתבר שבמשרד החקלאות נותרו גם שומרי סף אמיתיים. פקידים מסורים שלמרות הלחצים מצמרת המשרד, הבינו בדקה האחרונה את הבעייתיות שבהעברת התקציב הזו ולא רצו לראות עוד דוח מבקר המדינה חמור במשמרת שלהם. הם הוציאו ביטול, והודיעו ל"זהות" שהכסף לא יעבור, כדי לשמור על כללי המנהל התקין והשוויון.

אני מתחייבת להמשיך להילחם כדי שמערכת החינוך של מדינת ישראל לא תהפוך למגרש המשחקים של מפלגה מושחתת שמבקשת לנצל אותה לשטיפת מוח של הילדים שלנו.

סתיו שפיר,
0 תגובות